Büyük ekranlı telefonlara ilgi artıyor

0

apple-store-employee-with-iphone-6

Büyük ekranlı akıllı telefon ya da kısaca phablet, son yılların en önemli teknoloji trendleri arasında. İlk olarak Asya’da gelişen akım, özellikle Apple’ın iPhone serisinin 4 inç eksenindeki ekran boyutunu 5,5 inç seviyesinde sunmaya başlaması ile iyiden iyiye gelişim gösterdi. Pazarın phablet konusundaki en önemli oyuncuları arasında artık Apple da var. Elbette Samsung’un Note serisi, bu alanda tanınırlığı en yüksek ürünlerini temsil ediyor. Gelinen nokta ise Çin ve Hindistan merkezli şirketlerin de yoğun katılımı eşliğinde sayısız phablet’i potansiyel kullanıcılara sunuyor. Yeni bir rapor ise eğilime yönelik yeni detaylar içeriyor…
icons-

Adobe açıkladı!

Yazılım şirketi Adobe, kısa süre önce sona eren Mobil Dünya Kongresi 2016 kapsamında yayınladığı raporda phablet kullanımının arttığının altını çiziyor. Kullanıcıların, hem akıllı telefon hem de tablet deneyimi aynı ortamda sunmayı başaran phablet’lere sürekli olarak daha fazla ilgi gösterdiği belirtilirken dünyanın her yerindeki tablet satışlarında yaşanan düşüşün temel aktörü de vurgulanmış oluyor.

Phablet ile çizim ve daha fazlası…

Öte yandan Adobe, phablet’lerin çizim ve tasarım için de artan bir ilgi ile tercih edildiğini belirtiyor. Ayrıca internet ve sosyal ağlarda daha yoğun ‘video’ izleme eğiliminin de yine phablet’lerin büyük ekranının yaşatacağı konforla orantılı olarak tüketici tercihini etkilediğine işaret ediliyor.

Çok sayıda analize göre artık 6 inç boyutlarını da aşıp 7 inç seviyesine yaklaşmaya başlayan phablet’ler, gerek Türkiye’de gerekse dünyanın birçok ülkesinde ilgi görmeye devam edecek.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın