Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürBüyük ekranlı telefonlar Google’a yaradı

  Büyük ekranlı telefonlar Google’a yaradı

  nexus-6-vs-6-plusİnternette sıklıkla karşılaşılan Google reklamları, herhangi bir web sayfasının çeşitli kısımlarında ya da arama sonuçlarında karşınıza çıkabiliyor. Masaüstü bilgisayarlar üzerinde daha yoğun şekilde fark edilebilen reklamlar, mobil cihazlar üzerinde de görülebiliyor. Ancak ortada hala önemli bir handikap var; ekranlar küçük ve görüş alanı da buna paralel olarak sınırlı. Buna karşın Google’ın yüzünü güldüren gelişmeler de yaşanıyor. Örneğin büyük ekranlı akıllı telefonlara yönelimin artması…

  Büyük ekrana sahip akıllı telefonlar, özellikle Asya pazarlarında tercih aşamalarının ön planında yer alıyorlar. Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarını da ciddi şekilde etkileyen büyük ekran akımının nedenlerinden biri şüphesiz iPhone 6/iPhone 6 Plus ve bu değişkenlerle birlikte Google’ın mobil reklam alanında önemli gelişmeler kaydettiği ABD’deki saygın medya organlarından The Wall Street Journal’da yayınlanan bir raporda yer aldı.

  local-inventory-ads-01-e1432305015263Google’ın üst düzey isimlerinden Sridhar Ramaswamy’den de 5.9 inç ekrana sahip Nexus 6’dan yola çıkılarak konuya ilişkin bir doğrulama geldi. Büyük ekrana sahip telefonların kullanıcılara önemli kolaylıklar sunduğunu kaydeden Ramaswamy, sitelerde gezinmek ve form doldurmak için bu tür cihazların daha etkili olduğunu belirtti. Ramaswamy, Google’ın reklam ağındaki ilerlemelere dair Apple’ın en son iPhone modellerinin etkisi hakkında ise görüş belirtmekten kaçındı.

  Google, reklam konusuna durmaksızın çalışıyor. Şirketin reklam verenlerle kullanıcı verilerini paylaştığı biliniyor. Ayrıca Google şirketlerinden YouTube’a eklemlendirilen yeni satın al butonu da bir diğer yenilik durumunda. Bu yeniliğin Google’a gösterim başına daha fazla gelir kazandırdığı ifade ediliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN