Bütçe dostu Samsung Galaxy A13’ün özellikleri sızdırıldı!

0

Akıllı telefon sektörünün güçlü oyuncularından Samsung, vitrine çıkardığı yeni ürünleriyle kullanıcılara hitap etmeye devam ediyor. Şirket, özellikle ülkemizde giriş ve orta segment modelleriyle sıklıkla tercih edilirken, bu noktada şüphesiz Galaxy A ve Galaxy M serisi öne çıkıyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın kasım ayında Samsung Galaxy A12 tanıtılmıştı. Bu model de ciddi satış başarısı elde ederek şirketin yüzünü güldürmüştü. Bu doğrultuda kısa süre önce ortaya çıkan sızıntılar, şirketin serinin yenisi Galaxy A13 üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Hatta cihazın bazı özellikleri de belli oldu.

Samsung Galaxy A13 özellikleri sızdırıldı

Akıllı telefonun lansman tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan sızıntıların sayısında da ciddi bir artış meydana geldi. Kısa süre önce Twitter üzerinden cihazın teknik özelliklerinin büyük bir kısmı sızdırıldı.

Buna göre Galaxy A13, 6.5 inç HD+ çözünürlüğünde TFT panelle gelecek. Giriş seviye olmasına rağmen özellikleri hiç de fena olmayan akıllı telefon, sızıntıların doğru çıkması halinde ülkemizde fazlasıyla popüler olacak gibi görünüyor.

Akıllı telefon, 5G destekli bir MediaTek Dimensity 700 işlemcisinden güç alıyor. 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci, bünyesinde iki adet 2.27 GHz hızlarında çalışan ARM Cortex-A76 ve altı adet 2.0 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerinin yanı sıra Mali-G57 MC2 grafik birimini barındırıyor.

Galaxy A13’ün en dikkat çeken yenilikleri ise şüphesiz kamera tarafında. İddialara göre akıllı telefon, 50 Megapiksel ana, 5 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörünün bulunduğu dörtlü kamera kurulumu ile gelecek. Ön tarafta ise damla çentik içine konumlandırılmış 8 Megapiksel selfie kamerasının mevcut olması bekleniyor.

Bunun yanı sıra sızıntılara göre cihaz, 5.000 mAh’lik bataryadan beslenecek. Son olarak akıllı telefonun önümüzdeki aylarda vitrine çıkacağını belirtelim.

Cevap bırakın