Bulut tabanlı oyun hizmeti Google Stadia’nın çıkış tarihi belli oldu

0

Google, “Made by Google 2019” etkinliğinde takipçilerine oldukça doyurucu içerikler sunarken bir sürpriz de oyun severler için geldi. Şirketin bulut tabanlı oyun hizmeti Google Stadia’nın çıkış tarihi açıklandı.

19 Kasım tarihi itibarıyla Stadia Pro aboneleri TV, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, belirli tabletlerde ve telefonlarda ilgili hizmeti kullanabilecekler. Stadia’nın Founder veya Premiere Sürümü’nü sipariş eden herkes, ek ücret ödemeden Destiny 2’ye erişim de dahil olmak üzere üç ay Stadia Pro’ya sahip olacak.

PekiGoogle Stadia nedir? Google Stadia, TV’nize, dizüstü bilgisayarınıza, telefonunuza, tabletinize veya esas olarak bir Google Chrome tarayıcısına erişebilecek herhangi bir cihaza her türlü oyunu aktarmanın bir yoludur.  Google Stadia yalnızca birkaç ay sonra sunacağı bulut hizmeti ile, bir konsola veya sayısız fiziksel oyuna sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırarak oyunun geleceğini değiştireceğini iddia ediyor. Kullanıcı arayüzü ve çevrimiçi bileşenler gibi bir kaç ayrıntı henüz teyit edilmese de önümüzdeki haftalarda daha fazla bilginin ortaya çıkması olası.

Stadia’nın Türk oyun severlerle buluşma tarihi henüz netleşmiş değil. Platform öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, İngiltere, Belçika, Fransa, Finlandiya, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç, Almanya ve İrlanda’da kullanıma sunulacak.

Cevap bırakın