Bulaşık makinesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

0

Smiling mother and daughter using dishwasher in the kitchen. [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786778][img]http://dl.dropbox.com/u/40117171/family.jpg[/img][/url]

En lezzetli yemekleri pişirip, misafirlerimizi en güzel sofralarda ağırlıyoruz. Ancak iş yemekler bitip de sıra etrafı toplamaya ve bulaşık yıkamaya geldiğinde tam bir işkenceye dönüşüyor. Neyse ki bulaşık makineleri imdadımıza yetişiyor ve misafirlerin ve ev halkının geride bıraktığı dağ gibi bulaşığı yıkayıp, hayatımızı kolaylaştırıyorlar! 

Bulaşık makineleri hayatımızı kolaylaştıran eşyaların en başında geliyor.  Peki bulaşık makinesi satın alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bu ay Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer’den bulaşık makinesi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında tüyolar aldım.

CEVREYE DUYARLI NESILLER YETISTIRILMESINE KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA 5 YILDIR TURKIYE'NIN CESITLI ILLERINDE TIYATRO GOSTERILERI YAPAN BOSCH CEVRE COCUK TIYATROSU, YENI SEZON ACILISINI ANTALYA'DA YAPACAK.(NEYLAN SUER)(FOTO:OZGUR OZTURK/ANTALYA-DHA)
FOTOĞRAF: OZGUR OZTURK/ANTALYA-DHA

Bulaşık makinesi satın alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Bosch Ev Aletleri olarak, 125 yılı aşkın süredir dünyada ve 100 yılı aşkın süredir Türkiye’de doğa dostu teknolojileriyle gelecek nesilleri düşünen, doğal kaynakları korurken aynı zamanda tüketicilerinin hayatını kolaylaştıran ürünler sunmaya odaklanıyoruz. Modern hayatın şartları gereği tüketiciler, her alanda kendilerini hızlı ve pratik sonuçlara ulaştıran, kullanıcı dostu ürünleri tercih ediyorlar. Bulaşık makinesi ürün gamımızda, inovatif özellikleriyle tüketicilerimizin farklı gereksinimlerini karşılamaya yönelik pek çok seçenek yer alıyor.

Bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında su ve enerji sarfiyatı geliyor. Kısıtlı kaynaklar olan su ve enerjiyi verimli kullanan ev aletleri, hem faturaların kabarmasını engelleyerek aile bütçesine, hem de doğayı korumaya katkı sağlıyor. Bulaşık makinesinin çalışırken çıkardığı ses seviyesi de önemli, fazla gürültü yapan makineler evlerde rahatsızlığa neden olabiliyor.

Bulaşık makinesi sepetlerinin esnek olması, katlanabilir teller gibi seçenekler içermesi makinede yıkanacak, özellikle tencere ve tava gibi büyük bulaşıkları açısından kolaylık sağlıyor. Ayrıca, eğer alt bölümde yer alıyorsa çatal kaşık sepetinin kayar olup yerinin değiştirilebilmesi de daha fazla kullanım kolaylığı sağlıyor. Sepetlerin yüklenme miktarına ve kir türüne göre yıkama profilini ayarlayarak, su tüketimini otomatik belirleyen sensörler içermesi de bulaşık makinesi seçiminde önemli olan bir diğer faktör.

Bebekli ve alerji problemi olan ailelerin nasıl bir bulaşık makinesi seçmesi gerekiyor?

Bebekli veya alerjik bünyeli tüketicilerin, alacakları makinenin ekstra hijyen opsiyonu olmasına dikkat etmesi gerekiyor. Son olarak, tempolu bir yaşantısı olan veya çok bulaşık yıkama ihtiyacı olan tüketicilere ise hızlı programlar içeren bulaşık makinelerimizi öneriyoruz.

Bulaşık makinesi nasıl kullanılmalı, yoksa bulaşıkları hatalı mı yıkıyoruz?

Kullanım aşamasında hem kusursuz yıkama sonuçları elde etmek, hem de çizilmelerin önüne geçmek için bulaşıkların düzgün yerleştirilmesi gerekiyor. Kirli tabakları sıyırırken su yerine peçete kullanmak da daha etkin ve çevreci bir çözüm. Makinelerin filtre temizliğinin düzenli olarak yapılması, tam olarak hijyen sağlandığından emin olmak adına atlanmaması gereken bir detay.

Yeni Bosch bulaşık makinelerinde ne gibi yenilikler var?

Geçtiğimiz yıl, Bosch bulaşık makinelerinin 50. yılını kutladık. İlk bulaşık makinesini ürettiğimiz 1964 yılından bu yana, bulaşık yıkama teknolojileri alanında pek çok yeniliğe öncülük ettik, geliştirdiğimiz teknolojilerle farklı özelliklere sahip ürünler sunduk. Örneğin, yenilikçi Zeolit ​​mineralleri sayesinde tüm zamanların enerji verimliliği en yüksek bulaşık makinesi olan ActiveWater Eco bulaşık makinesini sunduk. Önümüzdeki yıllar boyunca da, tüketicilerimizin gündelik yaşamını kolaylaştırmak, ergonomik, güvenilir, kaliteli ve doğa dostu ürünler tasarlamak en önemli önceliğimiz olmayı sürdürecek.

VarioSpeed özelliği ile daha az enerji, daha fazla perfermans

Nemi hapsedip enerjiye çevirebilme özelliği ile bulaşıkları çok daha hızlı bir şekilde ve çok daha az enerji tüketerek kurutan ödüllü Zeolit® kurutma teknolojisi ile üretilen Bosch bulaşık makineleri, daha az enerji harcayarak daha yüksek performans sunuyor.

VarioSpeed özelliği, yarı yarı yarıya kısalan program süresinde mükemmel yıkama ve kurutma performansı sunuyor, ani misafir ziyaretlerinde temiz bardak ya da tabak ihtiyacı gibi acil durumlarda hayat kurtarıcı oluyor. Sensör kontrollü yük algılama teknolojisine dayanan Active Water sistemi ise her kullanımda sadece gerektiği kadar su tüketimi sağlıyor.

Yarım yük seçeneği ise ister üst sepet ister alt sepette az miktardaki bulaşıkları ekonomik olarak en mükemmel şekilde yıkıyor. VarioFlex, VarioFlexPlus, Rackmatic, VarioDrawer özellikleri, maksimum yerleştirme esnekliği ile geniş kullanım alanı sağlayarak bulaşıkları makineye yerleştirmeyi dert olmaktan çıkarıyor.

bosch-bulasik-makinesi

Akıllı ekranı ile kullanıcısıyla iletişim kuran bulaşık makineleri

BOSCH Serie 8 Bulaşık Makineleri: TFT ekranı sayesinde kullanıcısına kaç yıkamalık parlatıcısı ve tuzu kaldığını bildiren yeni Bosch Serie 8 solo ve ankastre bulaşık makinaları kapısı açık kaldığında da ekranındaki yazı ile uyarıyor.

Bosch Ev Aletleri, Serie 8 bulaşık makinelerini inovatif teknolojilerle donattı.  TouchControl özelliği ile dokunmatik olarak programlanan TFT ekranında program açıklamalarını göstererek,  bulaşıklarınız için en doğru programı seçmenizi sağlıyor. Artık TFT ekranında göreceğiniz uyarı sayesinde parlatıcınızın ve tuzunuzun kaç yıkamalık kaldığını görerek, önceden alışveriş listenize parlatıcı ve tuzu koyabiliyorsunuz.

TFT ekranında programın bitiş saatini görebildiğiniz gibi, programın hangi evresinde olduğunuz bilgisini de veren yeni Serie 8 bulaşık makinelerinin kapısı açık kaldığında da sizi ekranındaki yazı ile uyarıyor.

Nemi hapsederek enerjiye çeviren ve çok daha hızlı bir şekilde kurutma yapan, ödüllü Zeolit kurutma teknolojisine sahip yeni Bosch Serie 8 bulaşık makineleri A+++ enerji sınıfından bile %10 daha az enerji tüketiyor.

Bulaşık makinenizi kullanırken su ve enerjiden tasarruf edin

SIEMENS iQ700 Serisi SN578S01TT Bulaşık Makinesi: Siemens’in yüksek enerji verimliliğine sahip ürünleri sadece belirli bir programında değil, tüm programlarında sahip olduğu enerji ve su verimliliği sağlayan özellikleri ile tüketicilere, kullanım alışkanlıklarına en uygun seçimi yapma şansını sunuyor. Siemens’in evinizde ev aletlerinin kullanımına dair küçük tasarruf ipuçlarını değerlendirerek, doğru bildiğimiz yanlışları yapmayarak performanstan taviz vermeden yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Bulaşık makinelerinde bulaşık makinesine kirli bulaşıkları yerleştirirken öncesinde sudan geçirmemek, bulaşık makinenizi tam olarak doldurduktan sonra çalıştırarak, normal kirli, aşırı yağlı olmayan bulaşıklarınız için Siemens bulaşık makinesinin Eco 50 derece programını tercih ederek, program bittikten sonra bulaşık makinesini hemen kapatma gibi noktalara dikkat ederek ev aletlerinden daha fazla verim elde edilebileceğini unutmamak gerek.

Geniş aileler için ideal bir bulaşık makinesi

Siemens Ev Aletleri, 13 kişilik kapasitesiyle, A+++ sınıfında yüksek enerji ve su tasarruflu ve sessiz yeni bulaşık makinesi SN578S01TT’si ile kalabalık  sofralarının en büyük yardımcısı oluyor. Siemens’in  iQ700 serisinden yeni bulaşık makinesi SN578S01TT 13 kişilik bulaşık yıkama kapasitesi ile kalabalık sofralarının keyfi hiç kaçmıyor.  A+++ enerji sınıfından yüzde 10 daha fazla enerji tasarrufu sağlayan ve bulaşıklarınızı etkili ama nazikçe yıkayan SN578S01TT  bulaşık makinesi keyifli sofraların neşesini kesintiye uğratmıyor. Siemens SN578S01TT bulaşık makinesi Zeolit® teknolojisi ile bulaşıklarınızı kuruturken sergilediği etkili performansıyla da mutfakları yeni sofralar için hep hazır tutuyor.

siemens-bulasik-makinesi-SN578S01TTBüyük bulaşıklar artık sorun değil

iQ700 serisi SN578S01TT bulaşık makinesi, en ince detayına kadar düşünülen şık ve benzersiz tasarımı ve mutfağınız ile olan mükemmel uyumu ile mutfaktaki en büyük yardımcınız olmaya aday bir teknoloji ürünü. İhtiyacınız olan tüm bilgileri kristal teknolojisiyle yeni TFT ekranında görüntüleyebiliyorsunuz. Maksimum esneklik sunan VarioFlex Pro sepet sistemi sayesinde daha fazla bulaşığı kolayca sığdırabilirsiniz. Alt sepette yer alan katlanabilir teller sayesinde tencere, tava gibi büyük bulaşıkları yerleştirmek artık hiç sorun değil. Ek olarak renkli tutma yerleri de büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Yıkarken ve kuruturken hem etkili hem nazik

Zeolit® kurutma teknolojili makine, göz alıcı parlaklıkta bulaşıkları yüksek performans ve yine yüksek enerji tasarrufu ile kurutuyor. Zeolit kurutma teknolojisine bulaşık makineleri özellikle değerli porselen ve bardaklarda, paslanmaz çelik tavalar ya da kullanışı pratik olan plastik bulaşıklarda kurulama ve parlaklık bakımından mükemmel sonuçlar veriyor.

Renkli ışıklar estetik zevkinizi yansıtıyor

Siemens’e ait yeni ışık tasarımı emotionLight, kapı kenarına yerleştirilmiş 2 adet led aydınlatıcısıyla bulaşık makinenizin içini ve bulaşıklarınızı etkileyici bir mavi ışıkla aydınlatıyor. Program bitiminde sesli uyarı veren makine, kalan zaman göstergesi, LED’li parlatıcı göstergesi, 1-24 saat arası başlama zamanını erteleme özelliği ve çocuk emniyet kilidi gibi kolay kullanım ve konfor için pek çok ayrıntı sunuyor.

 

Cevap bırakın