Buhar Kazanlı Ütü Alacaklara Tavsiyeler

Buhar Kazanlı Ütü Alacaklara Tavsiyeler

0

Buhar kazanlı ütü almak istiyor, ancak hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız hem bolca bilgi hem de tavsiyeler içeren yazım aşağıda.

İyi seçilmiş bir buhar kazanlı ütü üzerinde tek bir çizgi olmayan kıyafetlere kavuşmanızı sağlarken, üstün buhar gücü ve ekstra özellikleriyle zamandan kazandırır. Buhar kazanlı ütüler standart ütülere göre daha yüksek performans gösterirler ve ütünüzü daha kısa sürede tamamlamanıza olanak sağlarlar.

Ütü yapmayı ya çok seversiniz ya da mümkün olduğu kadar ötelersiniz… Ütü yapanlar evrensel olarak iki gruba ayrılır 🙂

  • Düzenli aralıklarla ve sık sık ütü yapanlar.
  • Çamaşırlarını biriktirip tek seferde toplu şekilde ütü yapanlar.

 

Buhar Kazanlı Ütü Alacaklara Tavsiyeler

Siz hangi gruba dahilsiniz? Eğer ütü yapmayı bir ritüel haline getirip toplu halde ütü yapıyorsanız, buhar kazanlı ütü tercih etmeniz ummadığınız kadar pratiklik ve ekonominize de katkı sağlar.

Ütü ile fazla vakit geçirmek istemiyor ve tek tuşla mükemmel performans arıyorsanız seçim konusunda bazı kriterlere dikkate alabilirsiniz.

 

Buhar Kazanlı Ütü Nasıl Seçilir?

Buhar Kazanlı Ütü Nasıl Seçilir?

Ütü yaparken kıyafetlerin kırışıklıkların açılmasındaki en önemli faktör buhardır. Buhar kazanlı ütülerdeki en temel çalışma prensibi buharın basıncı ve gücü ile ilgilidir.

Buhar kazanlı ütü seçiminde dikkat etmeniz gereken 4 temel kriter önemlidir.

  • Ütünün gücünü belirten buhar basıncı bilgisi.
  • Ütünün tek püskürtmede uyguladığı sabit buhar miktarı.
  • Ütünün ek püskürtmede uyguladığı şok buhar miktarı.
  • Su haznesinin büyüklüğü.

Buhar kazanlı ütülerin su kapasiteleri fazladır. Bu sebeple kırışıklıkları daha hızlı ve kolay açarlar. Böylelikle kumaşın yıpranmasının da önüne geçerler. Basınçlı buhar kumaşın derinlerine nüfuz eder ve kat kat kıyafetlerin tek seferde ütülenebilmesini olanaklı kılar. Kazanlı ütüler buharı yüksek bir basınçla kumaşa püskürttükleri için diğer ütülerden daha üstün bir performans sağlarlar. Yine su kapasiteleri fazla olduğunda, ütüye ara verip haznesine su doldurmak zorunda da kalmazsınız.

Hazır yaz sıcakları kapıya dayanmışken ütüleme işlemini en kısa sürede tamamlamanızı sağlayacak buhar kazanlı ütü tavsiyelerim aşağıda bulabilirsiniz.

 

Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyeleri

 

PHILIPS GC9682/80 Elit Plus

PHILIPS GC9682/80 Akıllı Ütü Elite Plus-Kazanlı ütü

Philips’in yeni nesil ütü modeli Elite Plus- kazanlı ütü, hem tasarım hem de teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

OptimalTEMP ve sessiz buhar teknolojisi kullanan ütü, ısı ayarı da gerektirmiyor. Kireç önleme ve temizleme özelliği bulunan ütünün taban malzemesinde T-ionicGlide kullanılmış. 8 bar buhar basıncına sahip ütünün su haznesi 1800 ml, sabit buhar miktarı dakikada 165 gr. iken, yine dakikada 600 gr.’ye kadar buhar elde edebiliyorsunuz.

TEFAL GV9071 Care

TEFAL GV9071 Care 5 Ayarlı 7.5 Bar Autoclean Tabanlı Buhar Kazanlı Ütü

Tefalin bu ürünü akıllı kontrol teknolojisine sahip. Bu teknolojisi sayesinde her kumaş için tek dokunuşla mükemmel buhar ve sıcaklık kombinasyonu sağlıyor.

Kumaş koruma kalkanı bulunan ürün, kirli damlacıkları buhara dönüştürerek lekeleri önlüyor.

Ütünün taban bölümünde autoclean taban teknolojisi kullanılmış. Bu teknoloji kumaş parçalarını buharlaştırarak, tabana yapışmasını engelliyor. 7.5 bar buhar basıncına sahip ütünün su haznesi 1600 ml, sabit buhar miktarı dakikada 120 gr. iken, yine dakikada 500 gr.’ye kadar buhar elde edebiliyorsunuz.

ARZUM AR686 Ironforce

ARZUM AR686 Ironforce Kazanlı Ütü

Hızlı başlangıç özelliğiyle 2 dk içinde hazır hale gelen bu ütü, çıkarılabilen su tankı ile ütü çalışır durumda iken su ilave edebilme özelliğine sahip. ECO mod sayesinde ise %25 enerji tasarrufu da sağlıyor.

Ütünün taban bölümünde seramik kullanılmış. 5.5 bar buhar basıncına sahip ütünün su haznesi 1500 ml, sabit buhar miktarı ise dakikada 250 gr.

 

Yeni nesil buhar kazanlı ütü modellerinde kendiliğinden kapanma özelliği bulunuyor. Bu özellik “ütünün fişini çekmiş miydim?” endişesine de son veriyor.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın