Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürBu yoksa Nokia’nın yeni telefonu mu?

  Bu yoksa Nokia’nın yeni telefonu mu?

  Ekran_Resmi_2016-01-19_19_38_16

  Bilindiği üzere Nokia, telefon işini Microsoft’a satmış ve bir süre için herhangi bir telefon üretimi işine girmeyeceğini de resmi olarak dikte etmişti. Söz konusu süre artık doldu ve Nokia adına telefon geliştirip satışa sunmasının önünde herhangi bir engel yok.

  Öte yandan Finlandiyalı teknoloji şirketinin bu yönde ortaya çıkmış herhangi bir işareti de söz konusu değil. Ancak Nokia tarafından yayınlanan yeni bir video, geleceğe dair bir işaret barındırdığı noktasında birleşen yorumlara neden oldu.

  Ekran_Resmi_2016-01-19_19_38_11

  Haberin devamında izleyebileceğiniz video, Nokia özelinde bir tanıtım çalışması. Lifestyle geçişler, hoş görseller ve en genel çıkarımla keyifli bir akışla devam ediyor. Ancak 1.16’da bir tablet modeli görülüyor. İlgili modelin şirketin bilinen tableti Nokia N1 olmadığı iddia ediliyor. Derken bir de telefon görüntüsü geliyor (en üstte). Bu kez üç kadın, telefonları ile selfie çekerken video akışına dahil ediliyorlar. Soru ise şu; bu telefon da nesi?

  İlk yorumlar cihazın Nokia’nın gelecekteki akıllı telefon modeli olabileceği noktasında buluşmuş durumda. Elbette bu yönde resmi bir açıklama yok. Telefon, daha önce bazı kaynaklar tarafından belirtilen ‘Nokia C1!’ adlı olası model olabilir.

  Plastik kılıfın içinde olduğu görülüyor ve bu nedenle pek de net bir görünüme sahip değil. Ancak 5 inçten küçük bir cihaz olduğu anlaşılıyor. Nokia adına 2016’nın büyük önem taşıdığı bir gerçek. Bu sene Android işletim sistemine sahip ilk Nokia marka akıllı telefonun duyurulması bekleniyor.

  Videoya göz atmayı unutmayın. İyi seyirler…

  [vsw id=”aYm7hh9ys0c” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN