Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiBu yıl tanıtılması beklenen cep telefonu modelleri

  Bu yıl tanıtılması beklenen cep telefonu modelleri

  Bu yılın ikinci yarıyılına girmeye günler kala yeni cep telefonu modelleri heyecanla bekleniyor.

  Pandemi ve koronavirüs gölgesinde geçen bir yıl olan 2021’de birçok yeni cep telefonu modeli tanıtıldı. Yılın ikinci yarısına girdiğimiz bugünlerde halen tanıtılması beklenen yeni cep telefonu modelleri de bulunuyor. Bu modeller arasında özellikle amiral gemisi olarak bilinen cep telefonları öne çıkıyor.

  Bu yıl tanıtılması beklenen cep telefonu modelleri

  Birçok farklı markanın cep telefonu modelinin bu yıl tanıtılması beklenirken bunların bazıları ile ilgili resmi lansman tarihleri de belli oldu. Bir kısmı için henüz net bir bilginin olmadığını belirtelim.

  Huawei P50 ve P50 Pro

  Huawei’nin yeni cep telefonu ailesi P50 ve P50 Pro modellerinden oluşacak. Bu iki model ailenin P40 serisinin yeni sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Bu modellerde gelişmiş kamera ve donanım özelliklerinin bulunması bekleniyor.

  Bu modellerin en önemli özelliği ise Huawei’nin kendi geliştirdiği HarmonyOs işletim sistemini kullanacak olması. Her iki modelde de HarmonyOS mobil işletim sistemi bulunacak. Tamamen Huawei sistemine göre tasarlanan bu yeni işletim sisteminin gelecekte Android ekosistemine alternatif olması bekleniyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 3

  Hakkında birçok sızıntı çıkan bir diğer beklenen telefon modeli ise Samsung Galaxy Z Flip 3. Bu model markanın katlanabilir telefon modellerinden biri olacak ve daha önceki modellere benzeyen istiridye kapaklı bir telefon çıkacak karşımıza.

  Samsung dışında bu tarz katlanabilir telefon üreten başka marka olmadığı için ilginç bir ürün olan modelin önceki sürümü de ülkemizde satılıyordu.

  Google Pixel 6

  Her ne kadar Google Pixel modellerini ülkemizde satmıyor olsa da özellikle ABD’de bu modeller çok popüler. Aileye yeni katılacak olan Pixel 6 modelinin en önemli özelliği en yeni işletim sistemi güncellemelerini ilk olarak alıyor olması. Bunun dışında kamera tarafında önemli yenilikler getiren bu modelin Haziran ayı içinde resmi olarak duyurulması bekleniyor.

  Samsung Galaxy Note 21

  Samsung’un akibeti biraz belirsiz olan bir diğer modeli ise Galaxy Note 21 modeli. Yakın zamana kadar markanın kalem desteği olan tek sürümü iken S21 Ultra 5G’ninde bu özelliğe kavuşması ile tek olmaktan çıkan bu modelin ne zaman tanıtılacağı tam olarak belli değil.

  Çip tedariğinde yaşanan gecikmeler yüzünden yıl sonuna doğru gelmesi beklenen bu yeni modelin de kalem desteği sunacağı düşünülüyor.

  Xiaomi Mi Mix 4

  Çin merkezli markanın yeni ürünü olacak Xiaomi Mi Mix 4 üst düzey özelliklere sahip olacak. Amiral gemisi olarak tanımlanan telefonun ekran içi kamera özelliği ile gelmesi bekleniyor.

  iPhone 13

  Çok konuşulan Apple markasının yeni modeli iPhone 13 de bu yıl içinde tanıtılacak. Apple’ın iPhone 12 model ailesinde olduğu gibi birden fazla modeli tanıtması bekleniyor. Çip tedariğindeki gecikmelerin bu modelleri de etkilemesi ve iPhone 13 ailesinin yıl sonuna doğru tanıtılması bekleniyor.

  Bu yazımızda yılın ikinci yarısında tanıtılmasına kesin gözle bakılan cep telefonu modellerine göz atmaya çalıştık. Elbette bu yıl göreceğimiz telefonlar sadece bunlarla sınırlı değil. Biz en çok konuşulan ve öne çıkan modelleri bu yazımızda konuk ettik.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN