Bu yıl da smaçlar bir başka: NBA 2K22!

0

Yayıncılığını 2K’nin, geliştiriciliğini ise Visual Concepts’in yaptığı NBA 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K22 geçtiğimiz haftalarda çıkış yaptı. Basketbol kültürünü oyun dünyasına en iyi yansıtan serilerin başında gelen NBA 2K, bu sene de oyunseverleri fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor.

Yeni nesil teknolojileri sonuna kadar kullanan oyun, temel oynanış ve grafik tarafında meydana gelen olumlu değişikliklerin yanı sıra her moda yenilik katan özellikleri ile de bu alanda rakipsiz olmaya devam ediyor.

Peki NBA 2K22 oyunseverlere neler sunuyor?

Temmuz ayında duyurusu yapılan NBA 2K22; Standard Edition, Cross-Gen Digital Bundle ve NBA 75th Anniversary Edition olmak üzere üç farklı sürümle geldi. Standart sürümünün bu yılki kapağında Dallas Mavericks’te forma giyen ünlü basketbolcu Luka Doncic yer alırken, oyunun 75. yıl özel sürümünün kapağında ise NBA’in ikonik uzun adamlarından oluşan üçlü karşımıza çıkıyor; Dirk Nowitzki, Kevin Durant ve Kareem Abdul-Jabbar.

NBA 2K22 ile tüm basketbol evreni karşı karşıya geliyor. Orijinal takımlar ve oyunculara karşı gerçek NBA ve WNBA ortamlarında zevkle oynayabileceğiniz oyun, MyTEAM’de günümüzün yıldızları ve geçmişin efsaneleriyle kendi rüya takımını kurmanıza olanak sağlıyor. 

MyCAREER ile kendi profesyonel oyunculuk yolculuğuna çıkarak NBA’e yükselme deneyimini yaşayacaksınız. Bunun yanı sıra MyGM ve MyLEAGUE ile de güçlü bir yönetici olarak yönetim yeteneklerini sınama imkanına sahip olacaksınız.

Oyuna dönecek olursak NBA 2K22, oyuncuya şutu nasıl atacağı konusunda daha fazla kontrol sağlamasından savunma tarafında bu tür hücumlara karşı yapılan defanslara kadar önemli saha için oyun geliştirmeleri ile gelecek.  

Tanıtıldıktan kısa bir süre sonra Steam üzerinden ön siparişe açılan NBA 2K22’nin fiyatı çıkış yaptıktan sonra da değişmedi: 429 TL. Bunun yanı sıra 75. yıl özel sürümü için de 829 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor. PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformları için çıkış yapan NBA 2K22, oyunseverlerden tam not almayı başardı.

NBA 2K22 önerilen sistem gereksinimleri

  • İşlemci : Intel Core i5-4430  3 GHz / AMD FX-8370  3.4 GHz veya üzeri
  • RAM : 8 GB
  • İşletim Sistemi : Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64 bit veya Windows 10 64 bit
  • Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 770 2GB / ATI Radeon R9 270 2GB veya üzeri
  • Boş Disk Alanı: 110 GB

Cevap bırakın