Bu yaz mutlaka bitirmeniz gereken 5 PC oyunu!

0

Son dönemde PC oyunculuğuna olan ilgi artmış durumda. Peki bu yaz bitmeden mutlaka bitirmeniz gereken 5 PC oyunu hangisi? Dilerseniz hızlıca bir göz atalım.

Aslında şunu görmezden gelmememiz gerekiyor. PC oyunculuğuna olan ilgi son dönemde iyice artmış durumda. Bu durumun en önemli nedenlerinden birisi de PC’nin ortak bir platforma dönüşüyor olması.

Zaten Microsoft, Xbox özelindeki oyunları PC’ye getiriyordu. Nitekim Sony de Microsoft’a benzer bir strateji izlemeye başladı. Artık PlayStation’a özel olarak yayınlanmış olan yapımları da PC’de oynama şansına sahibiz.

Peki Bu yaz bitmeden PC’de mutlaka bitirmemiz gereken en sağlam oyunlar hangileri? Dilerseniz şimdi bu yapımlara bir göz atalım.

Bu yaz mutlaka bitirmeniz gereken 5 PC oyunu!

Assassins Creed Valhalla

Ubisoft’un en köklü oyun serisi olan Assassins Creed, son oyunu Valhalla ile büyük ses getirmeyi başarmıştı. Uçsuz bucaksız bir haritada yüzlerce yan görevin olduğu oyun ile günlerce muazzam vakitler geçirebilirsiniz. Eğer açık dünya temasına sahip olan yapımlardan hoşlanıyorsanız, Assassins Creed Valhalla’ya mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

God of War

PlayStation denildiğinde akla gelen ilk yapımlardan birisi de şüphesiz God of War olacaktır. Bilindiği üzere God of War’ın ilk 3 oyunu Olimpos Tanrıları’nı konu ediniyordu. Üçüncü oyunun sonunda Kratos kanlar içerisinde ortadan kaybolmuştu. Yıllar sonra Kratos, yeni God of War oyunu ile geri döndü.

Kratos’un bu seferki durağı ise tamamen farklı bir mitolojide, farklı bir macera olarak karşımıza çıktı. PlayStation 4’de büyük satış başarısı elde eden God of War’ı şimdi PC oyuncuları da sorunsuz bir şekilde deneyimleyebilecek.

Eğer aksiyon-macera tarzındaki yapımları seviyorsanız, God of War’ı mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Days Gone

PlayStation’a özel olarak geliştirilen yapımlardan biri olan Days Gone sonunda PC için de raflardaki yerini aldı. Açık dünya tarzında bir macera oyunu olan Days Gone, bizleri alternatif bir kıyamet sonrası dünyasına götürüyor.

Her tarafın zombiler ile çevrili olduğu bu dünyada hem hayatta kalmaya çalışıyor, hem de salgının arkasındaki esrarengiz hikayeyi çözümlemeye çalışıyoruz.

Elden Ring

Bu yıl pek çok ödül alan Elden Ring, klasik bir souls oyunu olmanın da ötesine geçmiş durumda. Yalnız baştan uyarmamız gerekiyor. Elden Ring fazlasıyla zor bir oyun. Yani elinize aldığınız kılıcınızla, karşınıza gelen onlarca düşmanı kesip biçebileceğiniz bir yapım değil. Fakat ben zoru severim diyorsanız, Elden Ring’i mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Dying Light 2 Stay Human

Eğer zombi temalı oyunlardan hoşlanıyorsanız, Dying Light 2 Stay Human’ı deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Bu yapımın en güzel yanı açık dünya temasına sahip olması. Çatılardan çatılara atlarken kıyasıya bir maceranın içerisine girmiş olacaksınız.

Cevap bırakın