Bu WhatsApp uygulaması ortalığı karıştırabilir

0

WhatsApp kullanımı hakkında detay ötesi veriler sunan Chatwatch adlı uygulama mercek altında…

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatApp’in kullanışlılığını tartışmaya gerek yok. Anında kendisine adapte olunabilen, rahatlıkla kullanılan uygulama, aynı zamanda dijital hayatın olmazsa olmazlarından biri haline de dönüşmüş durumda. Bir kullanıcının ne zaman WhatsApp kullandığı, biriyle yazışıp yazışmadığı gibi ‘casuslukvari’ bilgilere anında erişim olanağı sunduğu biliniyor. Ancak bununla yetinmek istemeyen kullanıcılar için geliştirilen çok daha ilginç bir yöntem daha var; Chatwatch adlı bir diğer uygulama.

Chatwatch, WhatsApp’taki online ve online olunmayan zamanları analiz ederek arkadaşınızın ne zaman uyandığı, ne kadar uyuduğu türünde oldukça ilginç ölçüde detay içeren veriler sunabiliyor. Hatta seçtiğiniz iki arkadaşın birbirleriyle sohbet edip etmediğini bile ‘tahminen de olsa’ ortaya çıkarabilme iddiasında bulunuyor. Bu özellik, yapay zeka özelliği ile sağlanıyor.

Pek hoş bir senaryo olmadığını baştan belirtelim ama örneğin patronunuz işte ne kadar WhatsApp kullandığınızı bu uygulamayla anlamaya başlayabilir.

Neyse ki…

WhatsApp kullanıcıları arasında yeni bir kriz kaynağı yaratmaya aday olan uygulama neyse ki kısa süre içerisinde en etkin özellikleri için sizden ücret talebinde bulunuyor. Tamamen ücretsiz olmadığı için kıymetli yazılım geliştiricilerine teşekkürler…

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın