Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiBu uygulamalar Android’de önyüklü gelmeyecek

  Bu uygulamalar Android’de önyüklü gelmeyecek

  android

  Android işletim sistemi Google tarafından oluşturuluyor. Ancak şirketler, Android’i akıllı cihazlarının yazılım tabanını için tercih ederken bir dizi özelleştirme de yapabiliyorlardı. Samsung, LG, Sony gibi şirketlerin Android üzerine geliştirdikleri arayüzler, vb bu konuda akla ilk gelen örnekler.

  Öte yandan Android sisteminin bir diğer özelliği de önyüklü olarak gelen Google uygulamaları. Google, Android cihazlarda YouTube, Haritalar, Google+ gibi sistem uygulaması (kamera gibi) olmayan çok sayıda 3. parti özellikleri taşıyan uygulamayı önyüklü şekilde kullanıma sunarken bu yapı, eleştirileri üzerine toplayan bir özelliği de beraberinde getiriyordu. Google uygulamalarının bazıları silinemiyordu…

  Cihazın hafızasında fazla yer kaplanması gibi istenmeyen bir sonuç meydana getiren bu durum, kullanıcıların tepkisi ile karşılaşıyordu. Google, aldığı yeni bir kararla önyüklü uygulamalara yönelik bir değişikliğe gitti.

  android

  Teknoloji şirketi, yeni Android işletim sistemi ile gelen yeni cihazlarda Google+, Google Play Books ve Newsstand uygulamalarını önyüklü olarak kullanıcılarına sunmayacak. Söz konusu uygulamalar, yalnızca Google Play Store üzerinden indirilebilecek.

  Atılan adımın YouTube gibi çok daha popüler uygulamaları kapsamaması ise Google’ın adımının  ‘artık daha az ilgi gören’ bazı uygulamaların kaldırmasını kapsaması ile ilişkilendirildi. Yorumlar bu yönde; ancak Android kullanıcılarının ağırlıklı olarak gelişmeden memnun olduğu da aşikar.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN