Bu ürünler bir harika!

Bu ürünler bir harika!

0

Hayatımızda kullandığımız birçok üründe çevreyi korumaya özen gösteriyoruz. Çevreyi korurken kendi sağlığımızı da koruyor oluyoruz. Artık pek çok ürün de bu korumacı mantığı baz alarak üretiliyor. Örneğin, mangal, oyuncak, alüminyum folyo, yüzük gibi ürünler de çevreyi koruyabiliyor. Birkaçını sizler için seçtik. Bu ürünler bir harika!

bu ürünler bir harika!

Bu ürünler bir harika!

CasusGrill

Hepimiz mangal yakmayı seviyoruz, değil mi? Ancak sonrasında onu temizlemesi çok zahmetli oluyor ve çevreye verdiğimiz zararı da düşünmüyoruz. Danimarkalı bir şirket olan CasusGrill, bu durumu göz önünde bulundurarak doğayı koruyan bir mangal geliştirmiş. Şirketin kurucuları, Fransız Alpleri’ne yaptıkları bir kamp gezisinde etrafta kullanıp atılan mangalları görmüşler ve akıllarına bu alana yönelik bir ürün geliştirmek gelmiş. Sonrasında ise alüminyum tepsiyi mukavva, ızgara kısmını bambu ile değiştirmişler ve ısıtma için de hafif Perlit lav taşları kullanarak yeni bir mangal tasarlamışlar. Mangal mukavvadan yapıldığı için dış kısmı ısınmıyor. Bambu briketler bildiğimiz mangallardan yüzde 50 daha az kömürle pişirmeye olanak sağlıyor. Bu da daha az karbondioksit salınımı demek. Birkaç dakika içerisinde kullanıma hazır hale gelen mangal ısısını 60 dakika boyunca koruyor.

If You Care

Mutfakta en çok kullandığımız ürünlerden biri de alüminyum folyo. Besinlerimizi emanet ettiğimiz bu ürünün doğa dostu olması da çok önemli. If You Care firmasının ürettiği alüminyum folyo tamamen geri dönüştürülmüş folyodan oluşuyor. Şirketin ürettiği ürünler standart folyodan daha kalın, daha geniş ve daha kuvvetli. Barbekü ve mikrodalga kullanımı için de oldukça ideal. Yiyecekleri ışığa, oksijene, bakteriye ve neme karşı koruyan çevre dostu folyonun yağlı yiyecekler için kullanılması pek tavsiye edilmiyor.

Green Toys

Çocuklarımızın sağlığı her şeyden daha değerli. Onların oynadığı oyuncakları da iyi seçmemiz gerekiyor. Çünkü onlar sadece oyuncaklarla oynamıyor, oyuncaklar onların tenlerine değiyor ve küçük yaşlarda ağızlarına götürebiliyorlar. Green Toys adlı bir Amerikan firması, ebeveynlerin gönül rahatlığıyla onların önüne koyabileceği oyuncaklar üretiyor. Oyuncakların tümü yüzde 100 geri dönüştürülmüş materyallerden üretiliyor. Firmanın, çocukların en sevdiği oyuncağı ise geri dönüştürülmüş plastik malzemeden üretilen kamyon. Ürünün kutusu da çevre dostu olarak karton malzemeden üretiliyor.

Do Amore

Biz kadınlar mücevhere asla hayır demeyiz. Peki, bunun da çevre dostu üretilebileceğini söylesek? Do Amore adlı firma ürettiği çevre dostu yüzüklerle dikkat çekiyor. Firma ürettiği yüzüklerde geri dönüştürülebilen kıymetli metalleri kullanıyor. Kıymetli metallerin işlenmesi çevre için tahrip edici olabiliyor. Do Amore yüzükleri Yeni Zelanda ve Avustralya bölgesinde bulunan okaliptüs ağaçlarından yapılıyor ve tamamen elde üretiliyor. Özellikle hasat zamanlarında elde edilen bu odun dünyanın en sürdürülebilir odunu olarak biliniyor. Do Amore aynı zamanda satılan her yüzük için temiz suya ihtiyacı olan her kişiye su sağlamak konusunda bir fona bağışta bulunuyor.

Fine Good

Bu ürünler bir harika! Ve son ürünümüz de silikon demlik. Fine Good adındaki küçük silikon demlikler çayınızı daha sağlıklı bir şekilde tüketmenize imkan sunuyor. Yüksek kaliteli silikondan üretilen demlikler sağlıklı olduğu kadar dayanıklı olmasıyla da dikkat çekiyor. Üretimlerinde tercih edilen silikonlar 280 derece sıcaklığa kadar dayanabiliyor. Transparan kısım koyduğunuz çay yapraklarının miktarını görmeye yarıyor. İpli kısım demliğinizi bardağın dışında tutmanıza yardımcı oluyor. Açılıp kapanan alt kısmı ise çay yaprağınızı demliğe koymanızı sağlıyor. Ürünün temizliği de oldukça kolay. Sıcak sabunlu suyla yıkayabilir ya da bulaşık makinesine atabilirsiniz. Küçük demlikler farklı renkleriyle de şirin bir görüntü ortaya koyuyor. Kırmızı, mavi, yeşil, pembe, turuncu ve sarı renklerden istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın