Bu telefonun arkasında 9 kamera var

0

Henüz bir prototip olmasına karşın kamuoyunda ‘şaşkınlık’ yaratan modele yakından bakın.

Akıllı telefon endüstrisi açısından belirleyici rekabet alanlarından biri de kameralar. Artık ön ve arka kısımlarda birer kamera dönemi, en azından orta ve ileri seviye için geride kalmış durumda. Birçok üretici, bu alanda sınırları zorlayan tasarım ve donanım hamleleri ile dikkat çekiyor. Ancak daha da fazlasını isteyen üreticiler de yok değil. Bunlardan biri Light.

Henüz bir prototip olmasına karşın kamuoyunda ‘şaşkınlık’ yaratan modeliyle Light, adından söz ettirmeyi bildi. Henüz bir isim verilmeyen akıllı telefonu farklı kılan özelliği ise arka yüzünde 9 adet kameraya sahip olması.

64 MP!

Çember şeklinde dizili kamera sistemiyle son derece ilginç görünen prototip ile 64 MP çözünürlükte fotoğraf çekilebileceği belirtiliyor. 5x optik zoom özelliği de yine dikkat çeken teknik özellikler arasında. Günümüzde kullanılan dijital yakınlaştırma ve 2-3x optik zoom gibi özelliklerle kıyaslandığında oldukça yüksek seviyede bir yakınlaştırma sunacağı anlaşılan cihaz kamerasının diğer yazılımsal detayları da merakla bekleniyor.

Ne zaman satışa sunulacak?

2018 yılı sonunda satışa sunulacağı duyurulan gizemli Light modeli, yılın en fantastik tasarımlı akıllı telefonları arasında yer alabilir.

Light, daha önce 16 adet kameraya sahip olan fotoğraf makinesiyle öne çıkmıştı. Light 16 adı verilen modelinin yakaladığı başarının ardından şirketin mobil rekabetine dahil olması heyecan uyandırdı. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın