Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürBu telefon sanal gerçeklik gözlüğü ile gelecek

  Bu telefon sanal gerçeklik gözlüğü ile gelecek

  oneplus-one-black

  Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, sanal gerçeklik yolunda daha önce hiç yapılmamış bir şeyi, yakın zamanda satışa sunulacak OnePlus 2 adlı modelinde tüketicilere sunacağını açıkladı. Buna göre OnePlus 2, sanal gerçeklik özelliği ile gelecek, ayrıca Google Cardboard adlı sanal gerçeklik ürününe benzer bir ürünün de akıllı telefonla birlikte ücretsiz olarak verilmesinin planlandığı açıklandı. Böylece akıllı telefon, kartondan üretilmiş ve temelde mercek içeriği sayesinde sanal gerçeklik özelliği sunabilen ek bir aksesuarla birlikte satılacak.

  Şirketin kurucularından Carl Pei, OnePlus 2 ile etrafa 360 derece açıyla bakmanın mümkün olabileceğini ve belki çevrede birkaç paskalya yumurtasını bulmanın da söz konusu olduğunu ifade ederek sanal gerçeklik özelliğine işaret etti.

  vr_forum

  Doğrudan sanal gerçeklik özelliğine sahip ilk akıllı telefon modeli Çin’li OnePlus’tan gelecek gibi görünüyor. Şirketin OnePlus One modeli ile elde ettiği büyük başarının ardından gelecek dönem modelinde de iddialı olduğu böylelikle gözler önüne serilmiş oluyor. OnePlus 2 adlı Android işletim sisteminin değiştirilmiş bir yapısı olan Cyanogen önyüklü cihazın lansman tarihi kesinleşmiş durumda. Şirketin açıklamasına göre ilgili model 27 Temmuz günü lanse edilecek.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN