Bu telefon sadece 100 dolar!

0

Akıllı telefon pazarında dünyanın her yerinde, teknoloji dünyasını şaşkına çeviren çılgın hamleler gelmeye devam ediyor. 2015 yılında özellikle Çinli ve Hint üreticilerin sansasyonel modellerini, inanması güç fiyatlarla tüketicilerle buluşturduğu 2015’in son günlerinde yeni bir gelişme daha yaşandı. Ancak bu kez üretici firma ne Uzak Doğu merkezli ne de Avrupa; söz konusu akıllı telefonu geliştiren şirketin menşei ABD…

Ülkenin son dönemde adından söz ettiren markalarından BLU, Android işletim sistemine sahip yeni modeli Life 8 XL’in duyurusunu gerçekleştirdi. Sadece 100 dolar fiyatla satılacağı belirtilen cihazda özellikler benzer fiyatlı modellerle kıyaslandığında son derece iddialı.

blu

BLU Life 8 XL, adından da anlaşılacağı üzere phablet yani büyük ekrana sahip bir model durumunda. 5.5 inç ekranla geliyor; yani tam olarak iPhone 6s Plus’taki ekran boyutuna sahip olduğu görülüyor. Akıllı telefonun ekranı 720p çözünürlük değeri sunarken daha geniş bir açıdan izleme deneyimine katkı sağlayan tanıyan IPS teknoloji de öne çıkan ekran özellikleri arasında yer alıyor.

Üründe kullanılan işlemci modülü MediaTek MT6592M. 8 çekirdekli işlemci, nispeten iyi bir giriş/orta segment performansı anlamı taşıyor. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama kapasitesi sunan BLU Life 8 XL’de artırılabilir hafıza desteği (microSD ile) de bulunuyor. 2920 mAh gibi sınıfı adına yine dikkat çeken bir pil kapasitesine sahip olan akıllı cihazda yazılım tarafında Android KitKat’ın önyüklü geldiğini belirtelim. Açıklamaya göre Android Lollipop desteği de kısa süre sonra gelecek. 8 megapiksel arka/2 megapiksel ön kamera da diğer öne çıkan detayları arasında.

Cevap bırakın