Bu telefon HTC One M10 olabilir

0

Ekran Resmi 2016-02-08 11.45.43

Akıllı telefon dünyası yılın en kritik günleri için geri sayım içerisinde. 22-25 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek mobil teknoloji fuarı MWC 2016’da çok sayıda yeni cihaz duyurusu gerçekleştirilecek. 21 Şubat 2016 tarihi ise oldukça değerli. Çünkü Samsung Galaxy S7 ve LG G5’in duyurusunun, fuar kapsamında düzenlenecek basın gösterimi eşliğinde söz konusu tarihte gerçekleştirilmesi bekleniyor. Ancak beklenen bir model daha var: HTC One M10.

Tayvanlı teknoloji şirketinin 2016 yılındaki en iddialı akıllı telefon modeli de MWC 2016 kapsamında görücüye çıkabilir. Bu yönde çok sayıda iddianın da gündemde olduğu biliniyor. Ortaya çıkan yeni bir görüntü ise tüm bu olasılıkları kuvvetlendirmenin ötesinde HTC One M10’un tasarımına dair önemli detaylar sunuyor.

Basına yansıyan yeni bir görüntünün(üstte), One M10’a ait olduğu belirtiliyor. Bu yönde resmi bir doğrulama gelmemekle birlikte yalanlama da gelmiş değil. Öte yandan söz konusu görselde olası One M10’un öncülü One M9’a benzerliği dikkatlerden kaçmıyor.

HTC One M9’daki tuş düzeni ve tarzı açıkça görülüyor. Büyük ön kamera modülü ise dikkat çeken noktalar arasında. Parmakizi sensörü ve anten bantları da yine öne çıkan detaylar arasında. 2016 yılındaki HTC amiral gemisi telefonunun tasarımdan çok teknik detaylara yoğunlaşılan bir model olacağına dair kuvvetli sinyaller barındırıyor bu görüntü.

Android işletim sistemine sahip cihaza ilişkin daha önceki raporlar 5.1 inç Quad HD AMOLED ekranla geleceği, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM gibi iddialı donanım yapı taşlarına sahip olacağı yönünde. Daha fazla detay ve resmi bilgi ise önümüzdeki haftalarda başlayacak MWC 2016 ile birlikte açığa çıkabilir. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Media Markt’taki her bütçeye uygun akıllı telefon alternatifleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın