Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiBu telefon 5000 mAh bataryaya sahip!

  Bu telefon 5000 mAh bataryaya sahip!

  gionee-marathon-m4_1

  Akıllı telefon pazarındaki zorlu rekabetin beraberinde getirdiği faktörlerün başında sürekli yükseltilen donanım özellikleri geliyor. Şirketler, geliştirilen donanım yapı taşları ile potansiyel kullanıcıları cezbetmeye çalışırken, bir yandan da genel teknoloji çıtasını ileriye taşıyorlar. Şarj dayanıklılığı da bu alanda sürekli ilerleyen bir konu durumunda.

  Akıllı telefonlar için geçtiğimiz yıl 2000 mAh etrafındaki batarya kapasitelerinin 2015’te 3000 mAh sınırlarını aştığı gözleniyor. Çin’in en önemli akıllı telefon üreticilerinden Gionee ise konuyu biraz daha iddialı bir şekilde ele alıyor. Şirketin geliştirdiği yeni modeli Marathon M4, 5000 mAh bataryası ile satışa sunuldu…

  Oldukça geniş bir batarya kapasitesi ile sunulan akıllı telefonun bir diğer ilginç yanı da çok fazla güç tüketmeyen bir donanım konfigürasyonu ile gelmesi. Cihaz, sahip olduğu teknoloji altyapısı beraberinde 50 saat konuşma ve 440 saat bekleme süresi vaat ediyor. Bu çarpıcı rakamların arka planı ise sahip olduğu pilin beraberinde donanım özellikleri…

  Gionee-M4-Marathon_1

  1.3 GHz hızında çalışan işlemci, 2 GB RAM, 16 GB depolama alanı, artırılabilir hafıza desteği (microSD ile), 5 inçlik ekran ile gelen cihaz, akılllı telefonunu sıklıkla şarj etmek istemeyen kimseler için ideal alternatfilerden biri olacak gibi görünüyor. Çok ileri düzey donanımın getirdiği hızlı şarj tüketimi sorunlarına karşı orta düzey donanım ve yüksek batarya kapasitesine sahip cihazın küresel pazarlarda ne düzeyde şans bulacağı merakla bekleniyor.

  Akıllı telefon modelini Türkiye’de satışlarına başlanıp başlanmayacağının net bir şekilde bilinmediğini de belirtelim. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN