Bu sürümü kullananlar dikkat! Hemen silmeniz gerekiyor

0

İnanması güç olsa da çok popüler uygulamaların bile sahteleri ortaya çıkıyor. Akıllı telefon kullanıcılarının çoğu bunu anlayamıyor zira o kadar benzer şekillerde sunuluyor ki insanlar bu ‘tuzağa’ düşebiliyor. İşte bu noktada Android telefon kullanıcılarına özel bir uyarı yapıldı. Eğer WhatsApp’ın bu sürümünü kullanıyorsanız hemen silmeniz gerekiyor. İşte detaylar:

WhatsApp’ın söz konusu sürümü yüklüyse hemen silmeniz gerekiyor!

Android kullanıcıları için uygulama marketi oldukça tehlikeli bir hale geliyor. Özellikle internetten üçüncü parti olarak indirilen uygulamalar kullanıcıların hesap bilgilerinin çalınmasıyla sonuçlanabiliyor. Bu sebeple çok dikkatli olmak gerekiyor. Yeni ortaya çıkan detaylara göre Android kulanıcılarının bazıları, resmi olmayan WhatsApp sürümünü kullanıyor.

Yeni yapılan bir uyarıda telefonda durmasının ‘yüksek riskli’ olduğu WhatsApp sürümü ortaya çıkarıldı. FMWhatsApp adındaki uygulamayı telefonunuza indirdiyseniz hemen silin. Zira uzmanlara göre bu uygulama WhatsApp gibi görünüyor ancak kesinlikle bütün bilgilerinizi çalabilecek tehlikeli bir uygulama olarak kayıtlara geçiyor.

Eğer bilgilerinizin çalınması yeterli değilse, benzer şekilde bir hata alan kullanıcılar izin vermeden pahalı aboneliklere üye olabiliyor. Telefona sinir bozucu reklam yazılımları otomatik olarak yükleniyor.

WhatsApp hesabı ele geçirme

Yeni dolandırıcılık yönteminde sahte olan bu Android uygulaması aracılığıyla bir kod yayılıyor. Bunu tespit eden Kaspersky ekibi, milyonlarca Android kullanıcısını uyarıyor. Kullanıcılara genellikle Facebook tarafından sunulan indirmelerde bulunmayan erişim özelliklerine izin veriyor.

Genellikle Google Play Store değil de doğrudan internet sitelerinden indirilen bu resmi olmayan uygulamalar temelde kişilerin en son ne zaman çevrim içi olduklarını kontrol etme yeteneği gibi bir takım heyecan verici yeni özellikler getirmeyi vadediyor.

Öte yandan kullanıcılara resmi olmayan hiçbir uygulamanın indirilmemesi öneriliyor. Zira her ne kadar güvenilir gibi dursa da pek çoğu kötü sonuçlara sebebiyet veriyor.

Cevap bırakın