Bu Samsung’lara Android 8.0 güncellemesi yolda…

0

Samsung’un bazı modellerine Android 8.0 güncellemesi geliyor. İşte o modeller ve öne çıkan detaylar…

Android işletim sistemi güncellemelerinin karakteristik bir özellik olarak uzun döneme yayılan bir ‘dağıtım takvimi’ sunduğu bilinir. Zira yayınlanan bir işletim sistemi güncellemesi, bazı cihaz modellerine aylar hatta bazen yıllar sonra gelebiliyor.

Her ne kadar tartışılmaya devam eden bir konu olsa da yazılım ekosisteminin, genel itibarıyla kullanıcı dostu yapısı ve sunduğu avantajlar nedeniyle, uzun süreye yayılan güncellenme sürecinin kullanıcı nezdinde geri plana tutulabildiği aşikar. Neyse ki Google, sürpriz yapmayı seviyor; Samsung’un bazı modelleri için Android 8.0 güncellemesi yolda…

Android 7.0 Nougat ile yoluna devam eden dört farklı Samsung modelinin Anroid 8.0 Oreo’ya güncelleneceği açıklandı. Ek olarak güncellemelere Eylül ayı itibarıyla başlanacağı kaydedildi.

Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak olan Samsung modelleri şöyle sıralanıyor;

  • Samsung Galaxy J5 Prime
  • Samsung Galaxy J7 Core
  • Samsung Galaxy J7 Pro
  • Samsung Galaxy J5 Pro

Öte yandan Samsung Galaxy J5 Prime modelinin alacağı son Android güncellemesinin 8.0 Oreo olabileceği iddia ediliyor. Samsung kullanıcılarının yüzünü güldürecek gelişmeler bununla da sınırlı değil; kalan üç modelin önümüzdeki yıl için Android 9 Pie güncellemesi alması da bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın