Bu robot köpek ile kodlama öğrenmek mümkün

0

Küçük yaşlarda robotik kodlamayı öğretebilecek şekilde geliştirilen Petoi Bittle adı verilen mini robot köpek ile tanışın…

Boston Dynamics’in çok konuşulan Spot robot köpeğinin ardından Petoi girişimi tarafından Petoi Bittle isimli mini bir robot köpek geliştirildi. Görünüş olarak Spot robot köpeğini andıran Petoi Bittle modeli, geliştirici kartı, hareket motorları ve kablosuz bağlantı özellikleri ile küçük yaşlarda robotik kodlama tecrübesi kazandırıyor.

Mini robot köpeğin özellikleri…

Kullanıcıların bileşenleri tanıyabilmesi için kutudan parça halinde çıkan mini robot köpeğin montajı kolay bir şekilde yapılabiliyor. Yaklaşık bir saat içerisinde de programlamaya hazır getiriliyor. İlerleyen sürümlerinde daha iyi bir geliştirici kartın hazırlanması planlanan robot köpek modeline Raspberry Pi bağlamak da mümkün.

Kullanıcılar isterlerse GitHub veya Raspberry Pi topluluğu üzerinde robotu geliştirebilecekleri pek çok örnek bulabiliyorlar. Kamera gibi farklı bileşenlerin de kullanılabildiği modelde kullanıcılar geliştirdikleri kod projeleri ile yarışmalara katılarak kendilerini gösterme fırsatı da yakalayabilecekler.

225 dolar bağış karşılığında Petoi Bittle mini robot köpeğine tam set olarak sahip olunabiliyor. Daha düşük rakamlardaki bağışlarda ise bileşen olarak satışlar gerçekleştiriliyor. Aralık ayında hayata geçirilmesi planlanan projeye şimdiden birçok bağış yapıldı.

Cevap bırakın