Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  OyunBu oyuncu artık bir milyoner!

  Bu oyuncu artık bir milyoner!

  Suma1L

  Dünyada her geçen gün daha çok oyuncuyu peşinden sürükleyen, ülkemizde de çeşitli yansımalarına tanıklık edilen e-spor, genç isimlere milyonlar kazandırmaya devam ediyor. Oyun severlerin çığ gibi büyüyen bir ilgi ile takip ettiği e-spor turnuvaları, büyük fırsatlar yaratmaya devam ediyor…

  Çeşitli turnuvalarda kendini kanıtlamış takımlar, birbirleri ile oyun platformlarında karşılaşıyor, milyonların canlı olarak takip ettiği etkinliklerin kapsamında ise kazanan takımlar hem prestij kazanıyor hem de günümüzde astronomik seviyelere ulaşan para ödülleri ile onure ediliyor. İşte bu iddialı turnuvalardan sonuncusu fenomen oyunlardan Dota 2 çerçevesinde gerçekleşti ve çarpıcı ödülleri ve genç bir oyuncuya kazandırdıkları ile birlikte dünya genelinde ses getirdi.

  Ekran_Resmi_2015-08-10_11_54_20

  Son dönemde adından söz ettiren e-spor turnuvalarından International Dota 2 Championship, kendi alanında dünyanın en iyi oyuncularını bir araya getirirken kazanan takımının oyuncularından, 16 yaşındaki Pakistanlı Sumail “Suma1L” Hassan Syed’e de 1 milyon 200 bin dolar ödül kazandırdı.

  Böylelikle bir gecede milyoner olan Evil Geniuses adlı takımın genç oyuncusu, e-sporun geldiği noktayı da bir kez daha gözler önüne serdi. Dota 2 oyunu ile milyoner olan Suma1L, oyunun kendisi için bir yaşam tarzı olduğunu ifade etti. Öte yandan turnuvanın finalinde Evil Geniuses, CDEC’i 3-1’lik skorla mağlup etti.

  Kazanan takım, toplamda 6 milyon 630 bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN