Bu oyun 60GB depolama alanı istiyor!

0

halo-5 Oyun dünyasında 5-10-15 GB derken 20, hatta 40 GB depolama alanına ihtiyaç duyan yapımlarla karşılaşılıyor. Oyunların dijital olarak satın alınması, indirilme sürelerinin oldukça uzun olmasını beraberinde getirirken ilgili durumun en ciddi hadikapların başında ise konsol ya da PC için hafıza alanlarının dolmasına etki edilmesi geliyor.

Teknoloji devi Microsoft’un 27 Ekim 2015 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek yapımı Halo 5: Guardians da bu konuda ihtiyaç duyduğu depolama alanı en çok merak edilen oyunların başında geliyordu. İddialı ve görkemli Guardian’ın bu konuda oyun severleri ne ölçüde etkileyeceğine yanıt geldi: 40,19 GB. Öte yandan Microsoft’un Xbox One için ortaya koyduğu bu depolama alanının gerçekte 60 GB olabileceği kaydedildi. Bilindiği üzere sabit disk alanları farklı bir işleyiş sunuyor. 1 GB’lık bir oyun için ihtiyaç duyulan alan 1.2 GB olabiliyor örneğin…

halo-5

Özetle Halo 5: Guardians, eğer 60 GB civarı bir depolama alanı yoksa Xbox One’a yüklenemeyecek. Yani eğer çok sayıda oyuna sahiplerse Xbox One meraklıları, mevcut oyunlarının bir kısmını silmek durumunda kalacaklar. Ne dersiniz; dramatik olduğu bir gerçek gibi görünüyor.

 Yamalar da var…

Üstelik hepsi bu da değil; Halo 5: Guardians’ın çıkışının ardından aralarında ‘ilk gün yaması’nın da olacağı bir dizi hata düzeltme odaklı patch de yayınlanacak. 60 GB’lık bir oyun için bu alandaki yamaların da yüksek boyutlu olması pek de şüpheye yer bırakmayan bir olasılık halinde. Halo 5: Guardians için tüm detaylar 27 Ekim ve sonrasında ortaya çıkacak.

Oyun dünyasına ilişkin gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın