Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımBu notebook Apple MacBook’tan bile hafif!

  Bu notebook Apple MacBook’tan bile hafif!

  Lenovo-LavieZ-HZ550-990x1024 2

  Lenovo’nun yeni dizüstü bilgisayar modeli LaVie Z’nin satışlarına bazı ülkelerde başlandı. Bu modelin en çarpıcı özelliği, ‘ultra-hafif’ dizüstü bilgisayar Apple MacBook’tan daha hafif olması.

  Ocak ayında ABD’nin Los Angeles şehrinde ilk kez görücüye çıkan Lenovo LaVie Z, iki farklı ebatta teknoloji meraklıları ile buluşmaya başladı. LaVie Z ve LaVie Z 360 Cabrio model isimleri ile gelen Lenovo dizüstü bilgisayarlarında standart model, Apple MacBook’tan daha hafif. 844 gram ağırlığındaki Lenovo modeli, 920 gram ağırlığa sahip MacBook’tan 76 gram daha hafif.

  lenovo-lavie-z-6

  2304 x 1440 piksel çözünürlüklü 13.3 inç retina ekrana sahip model, magnezyum-lityum alaşımlı kasasıyla da iddialı. Cabrio 360’ın ekranı dokunmatik özellikli, standart LaVie Z ise bu özelliği teknoloji yapı taşları arasında bulundurmuyor.

  Sofistike bir görünüm sunan yeni Lenovo modelinde hafifliğin yanı sıra incelik de ön planda. Bu noktada da Apple MacBook’tan daha ince bir yapı sunan Lenovo LaVie Z’de donanım özellikleri ise 2.40 GHz saat hızına ulaşabilen Intel Core i7 işlemci, entegre Intel ekran kartı, 8 GB RAM, 256 GB SSD şeklinde.

  Modeller birer HDMI, iki USB 3.0 ve bir de kart okuyucu ile geliyor. Windows 8.1 önyüklü. Fiyatlar ise ABD için 1500 dolardan başlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN