Bu müzik klibi iPhone 6s ile çekildi

0

Ekran_Resmi_2015-12-21_20_01_45

Apple iPhone 6s ile ilgili tüketici memnuniyeti bir hayli yüksek seviyelerde. Sosyal medya üzerinden paylaşılan çoğu video ve fotoğrafın bu en yeni akıllı telefon modeli ile gerçekleştirildiği görülüyor. iPhone 6s’in 4K video kaydı yeteneği ile videografi meraklıları nezdinde dikkatleri her zamankinden daha fazla çektiği de bir gerçek.

Yeni bir gelişme ise akıllı telefonun video kaydı özelliğinin oldukça yüksek seviyede profesyonellik gerektiren bir konuda, bir müzik klibinde kullanıldığına işaret ediyor. Sven Dreesbach adlı yönetmen, Robot Koch’un Dark Waves feat Delhia de France adlı parçası için gerçekleştirdiği klip çalışmasının tamamını iPhone 6s ile tamamladı. Ortaya haberin devamında izleyebileceğiniz etkileyici çalışma çıktı.

Sualtı kompozisyonları ile dikkat çeken klipte, genel olarak açılar ve gün ışığının kullanımı etkileyici kareleri beraberinde getirdi. Suya dayanıklılık özelliği bulunmayan iPhone 6s, özel sualtı ekipmanları kullanılarak denizin birkaç metre altında da kullanıldı. Beastgrip adlı sistemle gerçekleştirilen sualtı çekimlerinde ayrıca akıllı telefona balıkgözü ve genişaçı lensler de takıldı. Videonun düzenlenmesinde Filmic Pro uygulamasının kullanıldığı kaydedildi.

Yaklaşık dört dakika uzunluğundaki videoda HD slo-mo özelliğinin de aralarında yer aldığı yazılımsal çeşitli kamera niteliklerinden de yararlanıldı. Video klibin tüm aşamalarında çok sayıda kişinin görev aldığının da altı çizildi. İlgili videoya mutlaka göz atın; iyi seyirler…

iPhone 6s satın almayı mı düşünüyorsunuz? Buraya tıklayınız…

Cevap bırakın