Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelBu masa odanızı soğutacak

  Bu masa odanızı soğutacak

  Ekran_Resmi_2015-07-17_23_48_38

  Yaz mevsimindeki yüksek sıcaklıkların deniz kenarlarına akın etmek, klima gibi aygıtlara artan yönelim gibi sonuçlarının kimi tasarımcılar için farklı ilham noktalarını beraberinde getirdiği görülebiliyor. İşte bunlardan biri de oda sıcaklığını düşüren masa…

  ZEF Table adlı ilginç masa hem çevreci hem de düşük maaliyeti ile dikkat çekiyor. Herhangi bir enerji kaynağına gereksinim duymayan masa, kenarlarındaki alüminyum olukları ile üzerinde yemek yenmesini ya da çalışılmasının yanı sıra bir tür soğutucu görevi de üstleniyor.

  Ekran_Resmi_2015-07-17_23_48_56

  Sade ve zarif bir masa şeklinde karşınıza çıkan ZEF Table, modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Kanarlarındaki alüminyum levha ise onu diğer masalardan ayıran temel özelliği durumunda. Isıyı absorbe etmek için tasarlanan bu metal bölüm, balmumu topları ile çevrili ve bu sayede bu sayede odanın genel sıcaklığının düşürüldüğü belirtiliyor. Bu çevrevi masanın tasarımcıları Raphaël Ménard ve Jean-Sébastien Lagrange’e göre odanın sıcaklığının 21.7 santigrat derecede tutulabilmesi sağlanabiliyor.

  Ekran_Resmi_2015-07-17_23_48_48

   

  Tasarımcıların çok sayıda fikrinden birinin daha gerçek olması anlamı da taşıyan ZEF Table, bir nevi başlangıç olarak tanımlanıyor. Sonraki aşamada odalarda kullanılan yatak, tablo, sandalye ve kitaplık gibi eşyaların da doğal iklimleme için kullanılabileceği belirtiliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN