Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelBu maçı kim alır?

  Bu maçı kim alır?

  Bu yıl Türkiye’nin üç büyük takımı olan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş, Avrupa sahalarında top koşturuyor. Maçların olduğu akşamlarda ekranlarda tam bir futbol şöleni yaşanıyor. Üç büyüklerin başarılı performans sergilemeleri halinde aylarca süren bir maratona şahitlik ediyor olacağız. Bu büyük heyecanı evinizde, gerek tek başınıza gerekse de arkadaşlarınızla birlikte yaşayabilirsiniz. Dev bir ekranda, sesin kulaklarınızda çınladığı bir ortamda tuttuğunuz takımı desteklemeye ne dersiniz?

  iStock_000065740803_Small

  Bu sıralarda Türkiye’de yoğun bir futbol gündemi var. Üç büyüklerden Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş, lig maçlarının yanı sıra Avrupa’da da boy gösteriyorlar. Bizler ise bir yandan heyecandan hop oturup hop kalkarken, diğer yandan da gerçek bir futbol şölenine şahit oluyoruz. Tuttuğumuz takımların geldiği başarılı konum sayesinde Avrupa’nın pek çok büyük futbol takımlarını izleme şansı elde ediyoruz. Her şeyi yerinde izlemek güzeldir fakat her maça gitme şansınız da olmayabilir. Kalabalık mekanlarda omuz omuza maç izlemenin keyifli olmayacağını da düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumda geriye tek bir seçenek kalıyor, o da eviniz. Birkaç ufak hamleyle evinizde adeta bir stadyum havası yaratmanız mümkün…

  Lionel Messi duvarınıza gelsin!
  Maçı eğer kalabalık bir arkadaş grubuyla izlemek isterseniz, güzel bir projeksiyon, keyfinizi ikiye katlayacaktır. Ev ortamında kullanacağınız için çok profesyonel bir seçim yapmanıza gerek yok. Küçük ebatlardaki bir projeksiyon cihazı size yeterli ve kaliteli görüntüyü sağlayacaktır. Örneğin, Acer’ın C205 LED modelini tercih edebilirsiniz. Beyaz renge sahip bu küçük projeksiyon cihazı, hem çok yer kaplamıyor hem de taşıma çantası sayesinde istediğiniz her yere taşıyabiliyorsunuz. 200 Ansi Lümen parlaklık sunan cihaz, 854×480 oranlarında gerçek çözünürlük sağlıyor. Sunduğu maksimum çözünürlük ise 1280×1024. Bu özellikler ile maçları adeta duvarınızın tamamında izlemeniz mümkün. Projeksiyon cihazını ne kadar uzağa koyarsanız, görüntü o kadar genişleyecektir. Yani bu teknolojik cihaz sayesinde Lionel Messi’yi gerçek ebatlarında duvarınızda oynatabilirsiniz.

  Curved mü? 4K mı? Ambilight mı?
  Eğer maçı evde tek başınıza izleyecekseniz, güzel ve kaliteli bir televizyon tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda Curved TV’ler oldukça popüler. Kavisli yapısı sayesinde görüntüleri farklı bir bakış açısıyla izleyebiliyorsunuz. Samsung’un yakın zamanda tanıttığı 65 inç gibi geniş bir ekrana sahip Curved TV’ler iyi bir tercih olabilir. İkinci bir seçenek olarak da LG’nin 2 ay kadar önce tanıttığı 4K özellikli OLED TV’leri tercih edebilirsiniz. Ultra ince olmalarıyla dikkat çeken bu televizyonların 77, 65 ve 55 inç olmak üzere farklı modelleri var. Modeller, 33 milyon ara-piksele sahip gelişmiş ekranları sayesinde sonsuz kontrast oranı ve bununla birlikte gerçek siyah ve zengin renk değerleri sunuyor. Üçüncü bir seçenek de Philips’in Ambilight özellikli televizyonları olabilir. Televizyondaki görüntüde o an ne varsa, ışıkları arka planda duvara yansıtan Ambilight özelliği hoş bir atmosfer yaratıyor. Örneğin maç izlerken yeşil sahayı bu özellik sayesinde daha geniş olarak algılamanız mümkün.

  9.1 ses sisteminde maç keyfi…
  Maç izlerken hepimiz yüksek sesle deşarj oluyoruz değil mi? Kulaklarımızda spikerin ve arka planda tribünlerin sesi çınlamazsa maç moduna giremiyoruz. Evde kullanacağınız iyi bir ses sistemi ile evinizde bir tribün havası estirmeniz mümkün. Hatta kullanacağınız herhangi bir ses sistemini isterseniz televizyona isterseniz de projeksiyona bağlayabiliyorsunuz. Yaygın olarak kullanılan ses sistemleri genelde 5+1 oluyor. Ancak LG’nin BH9530TW modeli bu noktada dikkat çeken bir ürün. Klasik 5.1 kanal ses sistemine dört adet dikey 3D hoparlör ünitesi ekleyen LG, bu şekilde çok yönlü 9.1 hoparlörü tamamlıyor. Bu hoparlörler sesi kademelendirerek ortamın akustiğine en yakın optimize edilmiş çok yönlü ses iletimini sağlıyor. Bütün üniteler hazırsa artık formanızı giyebilir ve evinizin özel locasına geçebilirsiniz. Unutmadan, alışveriş sepetinize bir de patlamış mısır makinesi ekleyin. Maç çekirdekle güzel gider ama onu üreten bir makine henüz icat edilmedi. İyi seyirler…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN