Bu kulaklık özel bir gürültü önleyici işlemciyle geliyor

0

IFA 2018 kapsamında duyurulan Sony WH-1000XM3 kablosuz kulaklık, yenilenen kulaklık pedleri, hafif tasarımı ve iddialı özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yeni Sony WH-1000XM3 modelindeki en önemli gelişme ise QN1 adı verilen gürültü önleyici işlemcisi. Gürültülü ortamlar için ideal olan kulaklık, üzerine tek bir dokunuşla sesi kısarak duymanıza da olanak tanıyor. Böylelikle size biri birşey söylediğinde kulaklığı tamamen çıkarmadan duyabiliyorsunuz. Ayrıca ortam gürültüsü sesi ayarlanabiliyor, bu sayede çevrenizden haberdar olabiliyorsunuz. Tamamen izole olunmak istendiğinde bunun ayarı da var.

10 dakikalık şarjla 5 saat kullanım

Ürün ayrıca USB-C portuna sahip. Böylelikle daha hızlı şarj oluyor. Beş saatlik dinleme için 10 dakikalık şarjın yeterli olacağı belirtiliyor. Ayrıca tam dolu pil için yüzde 0’dan 100’e kadar ki pil doluluğuna 3 saatlik şarj süresi ile ulaşılıyor. Tam dolu pille kullanımda 30 saate varan şarj dayanıklılığı vaat ettiğini de belirtelim.

Google Assistant desteği mevcut

Öte yandan son dönemin öne çıkan teknoloji özellikleri olan ‘sesli asistanlar’ bu üründe de mevcut. Siri ve Google Assistant desteği, tek bir tuşla erişilebilir durumda. Ayrıca atmosferik basınç doktoru adı verilen yeni bir özellikle, mikrofonun frekans tepkisi, yüksek irtifada düzenlenebiliyor. Bu sayede uçuşlarda daha fazla konfor ön planda tutuluyor.

Cevap bırakın