Bu klavye enerji içeceği dökülmesine dayanıklı!

0

Ekran_Resmi_2015-06-04_15_23_55Tayvan’da düzenlenen teknoloji etkinliği Computex 2015’te birbirinden ilginç teknolojilerin tanımları gerçekleştirildi. Parçalar halindeki mouse, yine parçalarını takabilmenize olanak tanıyan akıllı saat, birbirinden ilgi çekici PC ve dizüstü bilgisayarlar görücüye çıktı. Ayrıca yeni donanımsal teknolojiler de tanıtıldı. Etkinlik kapsamında ilgi çeken ürünlerden biri de Alman şirket Cougar’ın geliştirdiği sıvı temasına dayalı mekanik klavye oldu…

Oyuncular için geliştirilen Cougar 450K model adına sahip hibrit mekanik klavye, üzerine kahve, enerji içeceği ya da herhangi bir sıvının dökülmesi karşısında bozulmuyor. Oyun meraklılarının yoğun enerji içeceği ve kahve ihtiyaçlarına yönelik klavye, fiyatıyla da ilgi çekiyor. 60 dolar fiyatla Haziran ayı içinde satışlarına başlanacak klavyenin ilgi görmesi bekleniyor.

Makanik klavye olarak gelse de plastik tuşlara sahip olan Cougar 450, tuşların altında plastik kullanılmaması sonucu çok daha hızlı tepkime süreleri sağlıyor. Normal klavyelere göre daha duyarlı olduğu ifade edilen ürünün 1000Hz’lik performans sergilediği belirtiliyor.

CGj05uJUcAAZu7NCougar 450K, sakar oyuncuların da kendilerini daha güvende hissetmelerinin önünü açan, düşük fiyatlı bir seçenek sunuyor. Oyun meraklıları için gittikçe artan ‘daha hızlı olma’ gerekliliği, online oyunların gördüğü büyük ilgi ile birlikte yükselen rekabet, oyuncular için geliştirilmiş bu tür klavyeleri daha cazip hale getiriyor.

Cevap bırakın