Bu kez de Snapchat kopyaladı

0

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp ve Instagram, son dönemde popüler sosyal paylaşım uygulaması Snapchat’ten ilham alarak sundukları özelliklerle dikkat çekiyorlar. Spekülasyonlar ise Facebook, Snapchat’in gelişimini durdurmak istiyor noktasına kadar ulaşıyor. Son gelişme ise adeta karşı atak maiyetinde…

Snapchat, Instagram’daki bir özelliği adeta kendi platformuna entegre ederek kullanıma sundu. Ses getiren hamlenin detayları bir hayli ilginç…

Snapchat’e gelen söz konusu yeni özellik, Sonsuz Snap adıyla duyuruldu. Instagram’daki Boomerang’in neredeyse aynısı olan özellik, video oluşturmayı keyifli hale getiriyor.

Öte yandan popüler uygulama, Sihirli Silgi adıyla gelen bir diğer ilgi çekici özelliği ve emoji çizme fonksiyonunu daha sundu. Bu özelliklerle fotoğraflara düzeltmeler yapılıyor, bazı yeni eklemeler gerçekleştiriliyor.

Snapchat’te tek seferlik izleme ve belli bir süre sonra silinme özelliklerinin de kaldırılması gündemde. Platform adına zorlu geçen 2017’nin devamında yeni ataklara tanıklık edilebilir. Özellikle yatırımcıların uygulamanın geliştirilmesi ve daha fazla yenilik sunacak forma ulaştırılması yönünde baskıların olduğu biliniyor.

Instagram’daki Hikayeler özelliği, son dönemin en önemli trendlerinden. İlginç detay ise bu özelliğin bir Snapchat karakteristiği olarak tanınmasıydı. Ancak Instagram, o kadar büyük başarı yakaladı ki, sadece Hikayeler özelliğinin günlük kullanıcı sayısında Snapchat’i geride bıraktı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın