Bu giyilebilir teknoloji ürünü stres altında olduğunuzu söylüyor

0

https_blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_442271_d588013b-fd8c-4370-9a81-2da1253ecb94

Yoga eğitmeni olan bir üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen Vitali Wear adlı giyilebilir teknoloji ürünü, stres altında olduğunuzu söylüyor. İlgi çekici detaylara sahip…

Cindy Wu adlı üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen Vitali Wear, esnek ve yıkanabilir kumaş sensörlerle sensörlerle donatılmış sportif tasarımlı bir akıllı giysi. Stresin en önemli göstergesi olan kalp atış hızındaki değişimleri ölçebiliyor. Kadınlar için tasarlanan ürün, akıllı bileklik ya da klipsli aygıtlardan hoşlanmayan ama sağlığına önem veren kimselere hitap ediyor.

Vitali Wear’ın çalışması için gerekli enerji ‘taş’ adı verilen bir aygıt sayesinde sağlanıyor. Yıkama öncesinde çıkarılması gereken bu aygıt, sol koprücük kemiğinin altına gelecek şekilde konumlanıyor.

Nefes alış verişinizde ani bir yükseliş olduğunda hafifçe titreyen Vitali Wear, bu sayede soluk alıp vermenin normal ritme kavuşmasına da katkı sağlamayı amaçlıyor.

Akıllı cihazlarla Bluetooth üzerinden eşleştirilen Vitali Wear, eşleşme olmadan da çalışabiliyor. Ancak bilgileri görmek için bu işlemi dilediğiniz zaman yapmanız gerekiyor.

Meditasyon gibi hassas nefes ve kalp ritmi özellikleri ile paralel aktiviteler için de ideal olan Vitali Wear’ın son dönemde gündeme gelen ilgi çekici giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan glişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın