Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiBu elektrikli kaykay 19km/s hıza ulaşabiliyor

  Bu elektrikli kaykay 19km/s hıza ulaşabiliyor

  Ekran_Resmi_2016-01-04_20_07_04

  İki tekerlekli elektrikli patenlerin kullanımı tüm dünyada –çeşitli tereddütler eşliğinde- artıyor. İnsanlar bu kompakt taşıtlarla kısa mesafeleri katederken düşebiliyor ya da aygıtların motorlarının yandığı görülebiliyor. Bu ürpertici açıklamaların devamında ABD’de düzenlenen yılın en önemli teknoloji fuarı CES 2016 kapsamında ilginç bir elektrikli kaykay tanıtıldı.

  RocketSkates adlı üretici tarafından geliştirilen elektrikli kaykay, elektrikli patenlere göre nispeten daha güvenli ve işlevsel görünüyor. Benzersiz bir tasarımla geliyor, çünkü diğer elektrikli mini taşıtlara nazaran son derece küçük. Temelde geleneksel bir kaykay boyutunda, bunun paralelinde ise manevra kabiliyetinin önü daha fazla açılıyor.

  Sadece 4,5 kg 

  Maksimum 19km/s hızda ilerleyebilen RocketSkates elektrikli kaykay, 4,5 kg ağırlığında. Daha önceki zamanlarda görücüye çıkan Z Board, Blink-Board gibi 13-15 kg ağırlığa sahip seçeneklere göre çok daha taşınabilir formda.

  Peki nasıl çalışıyor?

  Piyasadaki diğer elektrikli kaykaylar gibi hızlanma ve fren için Bluetooth destekli bir uzaktan kumandanın kullanımı gerekiyor (uzaktan kumandalı araba mantığı). Hızı daha düşük seviyelerde de tutulabiliyor. Ayrıca iPhone uygulaması üzerinden akıllı telefonla da kontrol edilebiliyor. Bu eğlenceli oyuncağın ocak ayı içerisinde 500 dolar fiyat etiketi üzerinden satışlarına başlanacağı duyuruldu.

  Dipnot, ilk elektrikli kaykayların çıkış tarihi 2014 senesiydi.

  CES 2016’ya dair dikkat çeken gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN