Bu elektrikli araca sadece abonelik sistemiyle sahip olunabilecek

0

Canoo adındaki elektrikli araca sadece aylık abonelik sistemi ile sahip olunabileceği duyuruldu. İlginç bir işletme modeli oluşturacağına şüphe yok. İşte detaylar…

Son yıllarda elektrikli araçlar dünya genelinde yaygınlaşmaya devem ederken yeni kullanım modelleri de ortaya çıkıyor. Canoo adındaki elektrikli araca sadece aylık abonelik sistemi ile sahip olunabilecek. Herhangi bir bedelle satışa çıkarılmayacak olan elektrikli araca aylık belirli bir abonelik bedeli ile sahip olunabilecek. 

2021’de piyasaya sürülecek olan elektrikli araç, tek şarjla 400 kilometre menzile sahip olacak. 80 kWh bataryaya sahip olduğunu da belirtelim.

Aracın tasarımı ve bazı özellikleri paylaşılırken en dikkat çeken özellik ise bu araca sadece aylık abonelik sistemi ile sahip olunabilmesi.

İsmiyle Türkiye’de espriyle karşılanan Canoo’nun özellikleri de dikkat çekici. Müşterilerin satın alamayacağı sadece aylık belirli bir ücret karşılığında kiralanabilen Canoo, elektrik van segmentinde geliyor. BMW i3 ve i8 modellerini tasarlayan Richard Kim tarafından geliştirilen Canoo, kullanıcılara büyük bir kullanım alanı vadediyor.

Tavan dahi her tarafı camlarla çevirili olan Canoo, kokpit alanında toplantı veya sohbet ortamı sunan bir tasarıma sahip.

Yenilikçi bir tasarım ile üretilecek olan araç, tam otonom sürüş için gerekli olan yazılım ve donanıma sahip olacak.

Teknik özelliklerine ilişkin henüz kısıtlı bir bilgi paylaşırken araçta bulunan elektrik motoru 300 beygir gücünde olacak.

Cevap bırakın