Bu bayram mutfakta şenlik var

Bu bayram mutfakta şenlik var

0

Her bayram aileler bir araya gelir, zengin bayram sofraları kurulur ve birlikte zaman geçirilir. Bu yıl da Kurban Bayramı’na çok az bir zaman kaldı. Yine zengin bayram sofraları kurulacak ve aileler bir araya gelecek. Ancak bayram sonrasında arda kalan etleri de sonradan tüketebilmek için iyi muhafaza etmek gerekiyor. Biz de bu hafta sizler için birkaç derin dondurucu modelini inceledik. Bu bayram mutfakta şenlik var.

bu bayram mutfakta senlik var

Bu bayram mutfakta şenlik var

Bayramların en güzel yanı, işlerin ve okulların tatil olması, tüm ailenin bir araya gelmesi, sohbet, muhabbet edilmesi ve zengin bayram sofralarının kurulması öyle değil mi? Çorbasından mezesine, ara sıcaklardan ana yemeklere, tatlılara ve çay kahve ikramlarına kadar hazırlanan zengin bir sofra bayramların da en güzel kaçamağı. Bununla birlikte Kurban Bayramı her zamankinden daha fazla kırmızı et tükettiğimiz bir dönem. Bu sebeple bayram sonrasında kalan etleri iyi muhafaza etmek gerekiyor. Bunun için de buzdolabınızda yer kaplamak yerine dikey ya da yatay bir derin dondurucu satın alarak uzun bir süre etlerinizi saklayabilirsiniz. Biz de sizlere mutfağınızın şekline göre yatay ya da dikey satın alabileceğiniz birkaç derin dondurucu modeli önerelim.

Etlerinizi nasıl saklayacaksınız?

Kurban Bayramı sonrasında etlerinizi derin dondurucunuzda saklarken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Derin dondurucuda muhafaza edeceğiniz kurban etlerinizi yemeklik şekilde küçük parçalara ayırın. Ürünlerinizi kilitli buzdolabı poşetlerinde ya da uygun saklama kaplarına koyun. Derin dondurucuda saklanacak paketlerinizin üzerine içinde ne olduğunu ve paketleme tarihi not edin. Etlerinizi -18 derecede ise 4 ila 6 aya kadar saklanabilirsiniz. Etlerinizi çözdürdükten sonra kesinlikle tekrar dondurmayın.

4 mevsim lezzet

Bu bayram mutfakta şenlik var dedik ve etlerinizi sonradan da saklayabilmeniz için size ilk önerimiz Simfer’den yatay bir model olan CS2220 modeli olacak. Simfer derin dondurucu hızlı dondurma sağlayan elektronik termostatı ile yiyeceklerinizin besin değerini koruyor ve çok daha uzun süre taze kalmalarını sağlıyor. Soğutmayı ve dondurmayı aynı tuşla yapmanıza olanak tanıyan ‘çift fonksiyon’ özelliği ile yiyecekleriniz daima lezzetli ve taze kalıyor. Ergonomik yükleme için farklı konumlarda açık kalabilen üst kapak da kolay kullanım açısından oldukça başarılı. Derin dondurucunuzun tel sepeti, sık kullanılan yiyeceklere kolay ulaşmanızı sağlayarak daha pratik bir kullanım sunuyor. Kapakta bulunan özel LED aydınlatma ile yiyeceklerinizi daha net görebilirsiniz. Derin dondurucunuzun ara bölmesi sayesinde sık kullanacağınız yiyecekleri de rahatlıkla ayırt edebilirsiniz. Şimdi 4 mevsim lezzetin tadını çıkarma zamanı…

SIMFER CS2220 modelindeki derin dondurucu ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Etleriniz tazeliğini kaybetmesin

Kurban etlerini tazeliğini kaybetmeden uzun süre saklayabilmeniz için önereceğimiz bir diğer model de Bosch’un dikey bir modeli olan GSV33VW31N. 242 litre geniş iç hacimli, 7 çekmeceli GSV33VW31N Bosch derin dondurucular, hem kurban etlerini hem de diğer dondurulmuş gıdalarınızı rahatça saklamanıza imkan tanıyor. Ayarlanabilir 7 çekmecesiyle gıdalarınızı üst üste istiflemeden aradığınızda kolayca bulabilirsiniz. Dondurulmuş dana ve kuzu kol, but gibi tüm parçalanmamış etler için ekstra alan da yaratabilirsiniz. VarioZone özelliği ile raflar ve çekmecelerin ihtiyaca göre düzenlenebilmesini sağlayan ürün, farklı ebatlardaki tüm gıdaları rahatlıkla saklamanızı sağlıyor. BigBox ise size çok geniş hacimli bir alan sunuyor. Örneğin büyük bütün bir hindiyi veya uzun bir kuzu kolunu rahatlıkla saklayabilirsiniz. Üstelik BigBox bölmesinin üst çekmecesini ve üzerindeki cam rafı kaldırabilir ve böylece daha uzun yiyeceklere yer açabilirsiniz.

BOSCH GSN33VW31N modelindeki derin dondurucu ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın