Bu akıllı duş sistemi ile yüzde 50 su tasarrufu mümkün

0

Daha az su kullanmanıza yardımcı olmak isteyen EVA Akıllı Duş, suyunuzdan %50 tasarruf etmenizi sağlıyor.

İnovasyonla şekillenen yaşama dair gündem son derece haraketli. Bu alanda özellikle yeni kurulan girişimlerin ilginç çabaları söz konusu. İşte bu alandaki dikkate değer çözümlerden biri de EVA Akıllı Duş sistemi. Bu sistem, duş sırasında harcanan suyun azaltılmasını esas aldığı gibi şampuanı hazırladığınızda daha yüksek basınçlı su vermek gibi fonksiyonel özellikler de sunuyor.

Uzun duş aldığınızda aynı şeyi yapmayan EVA Akıllı duş gerçekte daha az ihtiyacınız olduğunda su kullanımını kısıtlıyor. EPA’ya göre standart duş başlıkları dakikada 2,5 galon (3,7 litre) akıtıyor. Bu olay sabahları evinizde kullandığınız durulama suyunuzun yaklaşık %17’sini oluşturduğu anlamına gelmektedir.

EVA sensörleri ile hareketleri algılıyor, uzaklık ve yakınlığa bağlı olarak su akışını %70,80 hatta 40’a kadar düşürebiliyor. Şampuanınızı çıkarmaya hazırlandığınızda EVA harekete bağlı olarak basınçlı su akışı yapıyor. Ayrıca suyu istediğiniz sıcaklığa ulaşınca kadar bekleyen EVA, daha sonra akışı da keserek su tasarrufu yapıyor.

Her duşta ortalama 9,5 galon yani 35 litre su tasarrufunu iddia eden EVA, crowdsourcing ve IndieGoGo üzerinden ön siparişle satın alınabiliyor.

Akıllı duş aygıtını kullanarak her duştan %50’ye varan oranda su tasarrufu sağlayabilir ve fazla su kullanımının önüne geçebilirsiniz.

Cevap bırakın