Brother MFC-L5755DW : İş verimliliğinizi arttırın

0

Ofis iş yükünün üstesinden gelen ve sorunsuz çalışması ile toplam maliyetinizi düşüren Brother MFC-L5755DW, büyük çalışma gruplarına hizmet etmek için tasarlandı. Tarama, kopyalama, faks ve mobil baskı yeteneklerine sahip olan MFC-L5755DW’ye yakından bakıyoruz.

Her işte güvenilir bir iş ortağına ihtiyaç duyulur. Bu söz ile yola çıkan Brother, yeni geliştirdiği siyah beyaz lazer baskı istasyonu MFC-L5755DW  sayesinde, çalışma gruplarının baskı verimliliğini artırıp masrafları düşürmeyi hedefliyor. Yapılan baskı yatırımını fazlasıyla karşılamaya çalışan Brother  MFC-L5755DW, yüksek kaliteli baskı, güvenilirlik ve düşük toplam satın alma maliyeti ile  profesyonel bir yazıcıdan beklediğiniz her şeyi sunmak istiyor. Sahip olduğu ergonomik tasarımı sayesinde hemen hemen her yere sığabilen bu baskı istasyonu, hızlı baskı performansı ve ağ ortamlardaki uyumluluğu ile her boyuttaki ofis ve çalışma ortamı için tüm beklentileri karşılayabilecek bir çözüm oluşturma peşinde. Dolaysıyla tarama, kopyalama, faks ve mobil baskı yeteneklerine sahip olan MFC-L5755DW’nin kullanıcılara sunduğu avantajlarını görmek için masaya yatırdık.

1

Çok fonksiyonlu baskı istasyonu

Brother  MFC-L5755DW,  L5000 serisi Monochrome Lazer baskı üniteler arasında en donanımlı ürünlerinden biri olma özelliğini taşıyor.  Sahip olduğu çift taraflı tarama ünitesi sayesinde benzer ürünlerinden kendisini farklılaştıran bu yeni ürün, Duplex ADF kağıt haznesi sayesinde birden çok dokümanı otomatik olarak tarayabiliyor. Bu esasında çok önemli bir özellik. Çünkü birden fazla dokumanı el değmeden arkalı önlü olarak 1200×1200 dpi çözünürlüğünde tarayıp, sahip olduğu network desteği ile dijital ortama aktarabilen Brother  MFC-L5755DW, kullanıcının işini kolaylaştırdığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor.

Üzerinde bulunan Dublex unite sadece tarama işini kolaylaştırmıyor. Brother  MFC-L5755DW, çift taraflı baskı ve kopyalama görevlerini de yerine getiriyor.  Tüm bu işlemleri cihazın üzerinde bulunan 12.3 cm büyüklüğünde renkli ekrandan takip edebiliyorsunuz. Dokunmatik olan bu ekran sayesinde kolay kurulum ile birlikte kolay da bir yönetilebilirlik sunuluyor. Örneğin taradığınız dokümanları,  DropBox, Google Drive veya OneDrive gibi ortamlara iki tuşa basarak yükleyebiliyorsunuz.  Bununla birlikte sahip olduğu BSI arayüzü sayesinde kullanıcılar için kişiselleştirilmiş baskı işleri programlayabiliyorsunuz. Belli kullanıcıların sadece belli işlerini yapmasını veya şifre girerek baskı almasını sağlayabiliyorsunuz.

2

Dakikada 40 sayfa

Brother  MFC-L5755DW yüksek hızda yani dakikada 40 sayfa baskı yapabiliyor. Yazıcının ısınması için sadece 7.2 sn bekliyorsunuz. 802.11 b/g/n Wi-Fi arabiriminden baskı alabildiği gibi Gigabit Ethernet üzerinden veya üzerinde bulunan USB 2.0 arabiriminden baskı işleri alabiliyor. Çift taraflı baskı söz konusu olunca baskı hızı dakikada 20 sayfaya düşüyor. Brother  MFC-L5755DW bu tempo ile ayda maksimum 50 000 sayfa basabiliyor. 1200 dpi baskı çözünürlüğü ile başarılı baskılar verebilen Brother, PCL6, BR-Script3, IBM Proprinter XL, Epson FX-850, PDF Version 1.7, XPS Version 1.0 emülasyonları destekliyor.

250 sayfalık kağıt besleme unitesi toplam üç adet olmak üzere genişleyebiliyor. Maksimum 1290 adetlik kağıt kapasiteye ulaşan Brother  MFC-L5755DW,  250 ve 520 yapraklık kağıt besleme unitesi takılabiliyor.

Üründe beğendiğimiz bir özellik düşük güç tüketiminde yüksek bir performans sergilemesi. Sahip olduğu Eco mod özelliği sayesinde 2dB daha sessiz çalışan Brother  MFC-L5755D, toz emisyon değerini %99 düşürüyor. Bununla birlikte güç tüketimi de 255 Watt’a düşürülüyor.

3

Sonuç

Orta ve büyük ölçekli işyerleri için Brother  MFC-L575DW uygun bir seçenek teşkil ediyor. Yüksek bir baskı hızı ile birlikte sahip olduğu faks, tarama ve kopyalama özelliği sayesinde birçok büro cihazlarının yerini fazlasıyla alıyor. Dolaysıyla yer sıkıntısı çeken ve enerjiden tasarruf etmek isteyen kullanıcılar için başarılı bir çözüm oluşturuyor. Ayrıca kablosuz desteğine de sahip olduğunu da unutulmamalı.

Cevap bırakın