Boston Dynamics’in robotu Spot satışa sunuldu

0

Yaklaşık 15 yıldır üretim çalışmaları devam eden Spot, günümüzde en üstün teknolojilerle donatılmış robotlardan biri…

Sosyal medyada paylaştıkları robot videoları ile adından sıkça söz ettiren Boston Dynamics’in köpek robotu Spot piyasaya sürülüyor.

Seri üretimine başlanan robotun seçili bazı şirketlere dağıtımına başlandığı duyuruldu. Konu hakkında açıklama yapan şirket yetkilileri, robotun seri üretimine başlandığını ve bazı şirketlere teslim edildiğini kaydettiler. Daha önce SpotMini olarak bilinen robotun çok yakında birçok firmadaki farklı kullanım alanlarının görülmeye başlaynacağı anlaşılıyor.

Boston Dynamics’in köpek robotu: Spot

Yaklaşık 15 yıldır üretim çalışmaları devam eden Spot, günümüzde en üstün teknolojilerle donatılmış robotlardan birisi. Daha önce görenleri ürküten bir tasarıma sahip olan robot, 2017 yılında yenilenen tasarımı ile tanıtmıştı. Sadece 25 kg ağırlığındaki robotun yaklaşık 90 dakikalık kullanım süresi bulunuyor.

Şirket tarafından paylaşılan robot videolarında da sıkça kullanılan Spot, merdiven inip çıkabiliyor, engellere takılmadan hareket edebiliyor. Dayanıklılığı ve dengesi üst düzeyde olan robot engebeli arazilerde de çok rahat bir şekilde yürüyebiliyor.

Boston Dynamics robotu için seri üretime başlansa da satılacak firmalar özenle seçiliyor. Sadece seçili bazı kurumlara teslim edilen robota milyarlarca dolar servetiniz olsa da firma izin vermezse sahip olamıyorsunuz. Şu anda belirli firmalara sunulan robotun önümüzdeki yıllarda daha fazla satılması bekleniyor.

Cevap bırakın