Bose’den artırılmış gerçeklik gözlüğü sürprizi

0

Bose AR platformu ve artırılmış gerçeklik gözlüğü, kendi alanlarında birer ilk olarak duyuruldu. İşte detaylar…

Yüksek kaliteli kulaklık modelleri ile adından her zaman ‘bol miktarda’ söz ettiren ses teknolojileri markalarından buse, ilginç bir sürprize imza atarak bir etkinlik kapsamında tarihindeki ilk artırılmış gerçeklik gözlüğünü lanse etti.

Tanıtılan artırılmış gerçeklik gözlüğü, sahip olduğu karakteristik tasarımla dikkat çekti. Elbette Bose tanıttığı modelde tamamen farklı bir bakış açısı sunmayı da ihmal etmedi.

Tanıtılan model artırılmış gerçeklik teknolojisi anlamında yeni bir yaklaşım sunuyor. Kulağa yakın bölümü oldukça kalın olan ve anlaşılacağı üzere teknoloji argümanlarını daha çok bu kısımda bulunan aygıt, artırılmış gerçekliğin yalnızca ses odağını almış. Bu yöndeki Bose AR adını alan ‘ses artırılmış gerçeklik’ platformu için geliştirilen aygıt, diğer artırılmış gerçeklik gözlükleri ve platformlarından farklı olarak görünen şeyleri değiştirmiyor, ama neye baktığınızı biliyor. Üstelik bunun için bir telefon veya objektife ihtiyaç duymuyor. Görüntünün ses özellikleriyle ilgili olarak yeni katman ekliyor.

Özetle görüntüyü artırılmış gerçeklikle sunma konusuyla değil, artırılmış gerçeklik özelliğine sahip bir kulaklık vaat ediyor. Ürünle ilgili bilgiler özetle böyle. Daha fazla ayrıntının önümüzdeki süreçte netlik kazanması bekleniyor.

Detaylar merakla bekleniyor…

İlginç bir bakış açısından hareketle duyurulan modelin ülkemizdeki satış fiyatı ve pazarda ne şekilde konumlanacağı hakkında henüz herhangi bir ayrıntı bulunmuyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın