Bosch’tan video tabanlı yangın algılama kamerası

0

Bosch AVIOTEC IP starlight 8000, dünyada VdS tarafından tanınan ilk video tabanlı yangın algılama kamerası oldu.

Bosch’un video tabanlı yangın algılaması AVIOTEC, G217090 numarası ile dünyada VdS Damage Prevention GmbH (VdS) tarafından tanınan ilk video tabanlı yangın algılaması oldu. İş güvenliğinde tanınmış bağımsız ve uluslararası güvenlik standartlarıyla uyumlu bir kuruluş olan VdS’nin kalite mührü, önemli bir yatırım kriteri olarak kabul ediliyor ve sıklıkla yayınlanacak olan EN standardizasyonunun temeli olarak işlev görüyor.

AVIOTEC IP starlight 8000, VdS’nin video tabanlı yangın algılaması için geliştirdiği ‘Yangından korunma yazılımı gereklilikleri’, ‘Alev detektörleri testi gereklilikleri’ ve VdS 2203 kılavuzlarını bünyesinde toplayan test prosedürünü geçen dünyadaki ilk ürün oldu. Kameranın, yanlış alarmlara karşı bağışıklığının yanı sıra zorlu çevresel şartlar altındaki uzun dönem fonksiyonel güvenliği, güvenilirliği ve operasyonel olarak meydana gelen mekanik etkileri de test edildi.

Işık dumandan daha hızlıdır

Video tabanlı yangın algılamanın belirleyici avantajı hızıdır. Yangını, detektördeki duman hareketinden bağımsız bir şekilde, doğrudan kaynağından görsel olarak tespit eder. VdS’den proje yöneticisi Philipp Mondrik AVIOTEC IP starlight 8000 ürününe yaptıkları testin ardından, “Genel olarak, testlerimiz gösterdi ki, bu video tabanlı yangın algılaması, uygun şartlar altında ‘en hızlı yangın algılaması’ olabilir” dedi.

Cevap bırakın