Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonBosch’tan elektrikli otomobiller için akıllı şarj

  Bosch’tan elektrikli otomobiller için akıllı şarj

  1465369448_Bosch_AkilliSarj_Gorsel__2_

  Akıllı nesnelerin birbirine bağlanmasını sağlayan Nesnelerin İnterneti tüm dünyada giderek yayılırken, Bosch’un hayata geçirdiği ‘akıllı şarj’ uygulaması buna güzel bir örnek oluşturuyor. Bosch Software Innovations, tek bir yazılım platformunda otomobil üreticileri, şarj noktası operatörleri, enerji sağlayıcılar, satıcılar ve elektrikli otomobil sürücüleri gibi pek çok oyuncuyu bir araya getirmenin temelini atıyor.

  Çeşitli otomobil üreticileri ile birlikte çalışan Bosch Software Innovations, şarj uygulamasını backend altyapısı ile birlikte sunuyor. Şarj uygulaması şu anda smart ve Mercedes-Benz’de ücretsiz olarak kullanılıyor, kısa bir süre içerisinde Renault’da da kullanılmaya başlanması bekleniyor.

  Uygulama aracılığıyla Almanya’daki yaklaşık 3.700 halka açık şarj noktasına erişilenebiliyor. Bu, ülke genelindeki elektrikli şarj noktalarının yüzde 80’ini oluşturuyor.

  Şarj uygulaması, Bosch’un global bağlanabilirlik stratejisinin bir parçasını oluşturuyor. Kısa bir süre içerisinde elektrikli otomobiller ve bunların şarj altyapıları, Nesnelerin İnternetinin (IoT) bir parçası haline gelecek.

  Almanya’da hızla yayılıyor

  Şarj istasyonlarını hızlı bir şekilde bulma ve tek tıklama ile kullanıma yönelik ödeme yapma özelliğini sunan yenilikçi şarj uygulaması, Almanya’nın her noktasında elektromobilitenin günlük kullanımını çok daha pratik bir hale getiriyor. Tüm bu işlemin anahtarı bir akıllı telefon… Telefondaki şarj uygulaması, elektrikli otomobil sürücülerinin kendi bölgelerinde uygun şarj istasyonlarını hızlı bir şekilde bulmalarını ve bunları basit ve rahat bir şekilde kullanmalarını sağlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN