Bosch ve IBM, IoT alanında işbirliğine başlıyor

0

Ekran_Resmi_2017-02-25_14_31_10

Her iki şirket de müşterilerine milyonlarca IoT (Internet of Things) cihazının otonom olarak güncellenmesi için yenilikçi teknolojileri birlikte sağlayacak…

2020 yılında 20 milyardan fazla ağa bağlı nesnenin kullanımda olacağı tahmin ediliyor. Bu noktada IBM ve Bosch, müşterilerin milyonlarca IoT cihazını etkin bir şekilde güncelleyebilmesini sağlamak üzere Bosch IoT Suite servislerinin açık standart tabanlı IBM Bluemix ve IBM Watson IoT Platformunda kullanıma sunulması amacıyla endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında bir işbirliği yaptıklarını duyurdu.

2020 yılında 20,8 milyar ağa bağlı nesnenin bulunacağı tahmin edilirken (Kaynak: Gartner) müşteriler, cihazlarının her zaman en son özelliklere ve performans iyileştirmelerine sahip olmasını istiyor. Bosch, Bluemix üzerinde ve IBM Watson IoT Platformuyla entegre olarak gelişmiş cihaz yönetimi ve bulut tabanlı yazılım güncellemeleri için “Bosch IoT Rollouts” servisini kullanıma alıyor.

Her iki şirketin müşterileri de IBM Cloud aracılığıyla “Bosch IoT Rollouts” servisine erişebilecek.

Bosch Software Innovations CEO’su Dr. Rainer Kallenbach, “IoT, iş hayatından özel hayata kadar her şeyi değiştiriyor ve dönüştürüyor. Sadece ekosistemlerde işbirliği yapabilecek olan şirketler başarılı olacak. Sadece yeni ekosistemler, açık platformlar ve karşılıklı çalışabilirlik stratejik dayanak sağlayacak. Birlikte, müşterilerimiz için IoT çözümü geliştirmeyi daha kolay ve daha hızlı bir hale getireceğiz” dedi.

Cevap bırakın