Borderlands 3 Moxxi’s Heist of the Handsome Jackpot İnceleme

0

Borderlands 3, saf eğlencesi ve çok çeşitli silahlarıyla ünlenen oyunlardan biri oldu. Hikaye kısmı herkesi tatmin etmedi elbet, ancak oynanışta çoğu oyuncu aradığını buldu. DLC konusunda Gearbox’ın pek başarılı olduğu söylenemez. Bu, bilinen bir gerçek ve buna rağmen Borderlands 3 Moxxi’s Heist of the Handsome Jackpot ile başarılı iş çıkartması, şaşılacak durum.

Bu sefer Handsome Jack’in kumarhanesine baskın yapıyoruz ve işin içerisinde Mad Moxxi de var. Hikaye noktasında Handsome Jackpot, biraz yavaş ilerliyor. Alışık olduğunuz o patlamaların yerini daha yavaş detaylar almış. Moxxi ve Jack ikilisine her Borderlands sever aşıktır. Durum böyle olunca bu ikilinin Borderlands 3’ü daha fazla öne çıkartacağı düşünülmüş olacak ki Gearbox, böyle bir DLC’ye hayat vermiş. Her ne kadar hikaye yavaş ilerliyor desek de aldırmayın, eninde sonunda bir şeyleri patlatmak bu oyunun doğasında var ve tabii ki Handsome Jackpot’ta da benzer durum söz konusu.

Kumarhanenin kendisi inanılmaz gösterişli ve aynı zamanda da rahatsız edici. Bu rahatsız edicilik, iyi anlamda. Yani ortama kaos hakim ve bu da DLC’de başarılı yansıtılmış. Jack, borçları yüzünden kumarhanede çok sayıda insanı hapsetmiştir. Bu da çok sayıda savaşılacak “insansı” düşmanlara hazırlıklı olmanız gerekiyor demek. Gruplar ve çeteler, ölü bir adam tarafından inşa edilen bir imparatorluğun küllerinden yavaşça ortaya çıktıkça, burada oyunun asla gerçekten keşfetmediği bir entrika şeridine maruz kalıyorsunuz.

Oyunda aynı zamanda vurup açabileceğiniz Blackjack sandıkları mevcut. Aslında DLC, neredeyse bundan ibaret. Kısa ama etkili olabilecek içeriklere sahip. Zaten Borderlands takipçisiyseniz, bu DLC’yi de muhtemelen seveceksiniz. Tek başına şimdilik yeterli gibi görünmeyebilir ancak amaç eğlenmekse, sizi bir süre meşgul edecektir.

Sonuçta Borderlands 3, tek başına zaten yeterli isimlerden biri. Yanına Moxxi’s Heist of the Handsome Jackpot DLC’si eklenince, daha eğlenceli müzikler, sevilen karakter Handsome Jack temasına kısa süreli de olsa tekrar kavuşma fikri hoşunuza gidecektir.

Cevap bırakın