BOB’a CES 2020 inovasyon ödülü

0

Blokzinciri teknolojisi f(x) desteği sunan ve BOB olarak isimlendirilen bir akıllı telefon geliştirilmişti. İşte o cihazın başarısı taçlandırıldı…

Blokzinciri teknolojileri gittikçe popüler olmaya başlamış ve bununla beraber akıllı telefon pazarı da doğal olarak bir hayli hareketlenmişti. HTC’nin bu alandaki çok iddialı akıllı telefonları piyasada yerini alırken, Pundi X ekibi de boş durmadı.

Pundi X kripto para projesi, global çapta POS cihazlarında kripto para kullanımını temel alıyordu. Çeşitli açılardan uyumlu POS cihazlarında, başta NPXS para birimi olmak üzere destekli cüzdanlardaki kripto paralarla alışveriş yapılabiliyor.

Pundi X ekibi tarafından BOB olarak isimlendirilen akıllı telefon f(x) OS blokzinciri mekanizmasını baz almakta ve tam bir zincir çalıştırabilmekte. Kullanıcılara ait veriler, güvenli olarak bu ağda depolanmakta. Arzu edilirse Android 9.0 arayüzüne geçilebilmekte ve uygulamalar normal olarak çalıştırılabilmekte.

Telefondaki çarpıcı yönlerden bir diğeri ise hiç şüphesiz modüler dış tasarımı. Dış kaplamanın çıkarılmasıyla başka setler kullanılarak tasarım değişikliği yapılabiliyor. Kutu içinde gelen set dışında ayrı setler de piyasada yerini alacak.

CES 2020 fuarında da BOB akıllı telefonuna yenilikçilik ödülü verilecek. Şu anda cihaz için Pundi X ekibine ait XWallet cüzdan uygulaması üzerinden kripto para kullanılarak ön sipariş verebilmek mümkün.

BOB akıllı telefon modelinde 4.97 inçlik HD AMOLED ekran bulunuyor. Snapdragon 660 yonga setinden güç almakta olan cihazda 128GB depolama kapasitesi ve 6GB RAM yer alıyor. Arkasında 48MP çözünürlüğe sahip f/2.0 sensör bulunurken önde ise16MP çözünürlükte bir kamera var. 3300mAh kapasiteye sahip bataryanın kablosuz şarj desteği de mevcut.

Cevap bırakın