BMW’den 2023 yılı sonuna kadar 25 elektrikli otomobil

0

Ünlü Alman otomotiv şirketi BMW, bundan kısa bir süre önce 2025 yılına kadar 25 farklı elektrikli otomobil çıkaracağını duyurmuştu. Ancak yeni yapılan açıklama ile elektrikli otomobil takviminde güncelleme yaptığı belirtildi. İşte haberin detayları…

Almanya’nın önde gelen otomobil üreticilerinden BMW, kısa bir zaman önce hedeflerini duyurmuş ve 25 elektrikli otomobil piyasaya süreceğini belirtmişti. Ancak şirket, piyasaya süreceği 25 otomobilin tarihini 2 yıl geriye çekti ve otomobilleri 2023 yılına kadar kullanıcılara sunacağını açıkladı. Elektrikli otomobil takvimini bu denli iddialı şekilde güncellemesi endüstriyel otoriteleri de şaşırttı.

Takviminde güncelleme yapan BMW, kendi içerisinde yaptığı planlama ile elektrikli otomobilleri daha erken piyasaya sunabileceğini yeni bir açıklama ile göstermiş oldu.

Anlaşılan o ki inovasyonda hızın önünü hiçbir şey alamıyor. Tebrikler BMW…

Takvimde güncellemenin nedeni esnek mimari

Diğer yandan BMW’nin elektrikli otomobil takviminde güncelleme yapmasının nedeni ‘esnek bir mimariye sahip olunması’ şeklinde özetleniyor. Şirket, modüler yaklaşımlar ile aynı şasiyi yine aynı fabrika hattında benzinli, hibrit ve elektrikli araçlar için kullanabilecek.

Kısacası esnek mimari sayesinde hem yanmalı motor, hem kibrit hem de elektrikli otomobiller fabrikanın aynı üretim bandında kolayca üretilebilecek. Bu teknoloji ise elektrikli otomobillerin 2025 yılından daha önce piyasada olmasını sağlayacak.

Cevap bırakın