Blizzcon 2017 Raporu

0

Blizzcon 2017’de birbirinden güzel duyurular ile keyfimiz yerine geldi. Blizzard’ın tüm oyunlarına ev sahipliği yapan etkinlikte, oyunları önümüzdeki senelerde neler beklediği oyunculara tanıtıldı. İlk olarak sahneye çıkan Blizzard’ın kurucularından Mike Morhaime, etkinliğin ilk bombasını patlatarak, sevilen RTS StarCraft 2: The Wings of Liberty’nin ücretsiz olacağını duyurdu. Blizzcon’da bulunan ve evlerinde Virtual Ticket ile paneli takip eden oyuncuları havaya sokan bu haberden sonra sahneyi alan diğer oyunlar World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch ve Heroes of the Storm gibi sevilen oyunlar oldu. Diablo 3 için herhangi bir duyuru yapılmamış olsa da oyunun paneli yine de Blizzcon’da yer aldı.

Bomba gibi bir Blizzcon 2017 geride kaldı

Overwatch’ın panelinde, başarılı oyuna eklenecek olan yeni karakter Moira ile tanıştık. Bir bilim kadını olan Moira, Healer rolünde bir karakter. Overwatch için yapılan bir diğer duyuruda ise yeni harita olan eğlence parkı temasındaki “Blizzard World” ve Blizzard’ın diğer oyunlarındaki temalara ait karakter kostümleri tanıtıldı. Blizzard’ın geçmişten günümüze ikonlaşmış oyunlarındaki ikonik karakterleri ve ikonik mekanların harmanlanıp bir araya getirildiği Blizzard World, tam bir Disneyland havasında.

Hearthstone panelinde sahneyi devralan oyun direktörü Ben Brode, dünya çapında en çok oyuncuya sahip olan oyunlardan Hearthstone’un yeni ek paketi Kobolds & Catacombs’u tanıttı. Ek paket ile birlikte oyuna eklenen yeni kartlar ve mekanikler dışında oyuncuların en çok dikkatini çeken içerik olan Dungeon Run da Kobolds & Katacombs bünyesinde oyuna eklenecek. Tek kişilik bir mod olan Dungeon Run, oyunculara eski RPG zindan macerası benzeri bir deneyim yaşatıyor. Burada birden çok farklı düşmanlar ile karşılaşacağız ve güzel ödüller kazanacağız. Ayrıca oyunda bulunan Tavern Brawl’lar için de yeni güncellemeler, yeni görevler ve yeni modlar eklenecek.

Heroes of the Storm, MOBA türü oyunlar arasında ismini duyuran oyunlardandır. Blizzard’ın tüm yapımlarından karakterlerin Nexus’da bir araya gelerek savaştığı Heroes of the Storm için Blizzcon 2017’de oyunculara iki yeni karakter tanıtıldı. Bu karakterlerden ilk Overwatch’ın sevilen isimlerinden Hanzo olurken, bir diğeri de Warcraft evreninin önemli karakterlerinden Red Dragon Aspect Alexstrasza oldu. Oyuncuların isteği üzerine oyunun sahip olduğu kamera açısını büyüterek oyuncularını sevindiren Heroes of the Storm, giderek daha da başarılı bir MOBA haline geliyor.

Sahneyi alan son isim ise Blizzard’ın en başarılı yapımı olan World of Warcraft oldu. Legion genişleme paketi ile abone oyuncu sayısında rekor kıran oyun, şimdiye kadar World of Warcraft’a gelen en bol içerikli ek paket oldu. Burning Legion’ın Azeroth’u tekrar işgal etmesi ile başlayan Legion’da il olarak savaşı Broken Isles’a taşıdık. Burada Burning Legion’ın hizmetkarlarından Gul’dan’ı yendikten sonra Broken Shore’da titan Sargeras’ın mezarına girdik ve Burning Legion’ın komutanı Kil’Jaden’ı yendik. Şimdi ise savaşı Burning Legion’ın ayağına, Argus’a taşıdık. Argus’ta “Army of the Light” ile birlikte hareket ederek son hedefimiz olan Sargeras ile yüzleşeceğiz. Oyuncular buradan sonra ne olacağını merak ederken, World of Warcraft’ın bir sonraki ek paketi olan Battle for Azeroth ile tanıştık. Bizi Warcraft serinin temelelini oluşturan Horde ve Alliance savaşına tekrar götürecek olan pakette, Azeroth’un hakimiyeti için savaşan iki tarafın hikayesini öğreneceğiz.

World of Warcraft için yapılan bir diğer duyuru ise “Legacy Server”‘ oldu. World of Warcraft’ın en çok sevilen dönemlerinden olan Vanilla’dan oluşacak olan bu sunucularda, oyuncular özledikleri World of Warcraft deneyimini tekrar yaşayabilecek.  Bu sunucunun çıkış tarihi belirtilmemiş olsa da eski World of Warcraft oyuncularının merakla beklediği bir deneyim olacak.

Cevap bırakın