Blizzcon 2015

0

Blizzard hayranları tarafından yılın en güzel günleri olan BlizzCon, bu yıl da hayranlarını adeta baştan çıkarmayı başardı. Tabi ki bunda en büyük etken, Warcraft filminin fragmanının gösterilmesi oldu. Bununla birlikte Overwatch’ın ücretsiz olmayacağının açıklanması, World of Warcraft: Legion’dan gelen detaylar, Diablo 3’ün yeni güncellemesinin detayları, Heroes of the Storm’a gelecek olan Arena modu, Hearthstone’un yeni eklentisi, StarCraft’ın hikayesi ile geliştirmeler derken, BlizzCon başta da belirttiğimiz gibi bizleri mest etmeyi başardı. Şimdi dilerseniz BlizzCon’da neler oldu biraz detaylandıralım.

Blizzconstage

İlk olarak tabiki Warcraft’ın filmi ile başlamak gerek, yönetmen Duncon Jones’un sahneye çıkması ile başlayan gösteri, daha sonra filmin yıldızlarının da sahnede yer bulması ile devam etti. Daha sonra ise uzun zamandır beklenen ve bizleri sızıntıları ile yetinmek zorunda bırakan Warcraft fragmanı, sonunda resmi olarak gösterildi ve bizleri Azeroth’un o muhteşem görüntüsü ile baş başa bıraktı. Heyecandan daha çok bizleri daha da sabırsızlaştıran bu fragmanın mutlu sona ulaşması için ise, 2016’nın yaz aylarını beklememiz gerekecek.

blizzcon2015-2

BlizzCon 2015’in bir diğer önemli duyurusu ise milyonları kendine bağlayan Hearthstone’nun yeni eklenti paketi oldu. The League of Explorers isimli yeni paket ile Blizzard, Hearthstone’a keşfetme duygusunu empoze etmeye çalışacak. Yeni eklenti paketi ile birlikte “Discover” isimli yeni bir oyun mekaniğini de Hearthstone’a dahil eden yapımcılar, Hearthstone keyfini bir üst seviyeye çıkaracak gibi gözüküyor.

Fuarın bir diğer yıldızı kuşkusuz StarCraft oldu. Genelde yeniliklerin çoklu oyuncu kısmında yapıldığı StarCraft, bu sefer önce Legacy of the Void çıkış videosu, daha sonra ise hikayenin nasıl devam edeceği ile ilgili bilgiler ile StarCraft hayranlarını coşturdu.Yeni duyurulan Corvert Ops ile hikaye bu sefer Raynor, Kerrigan, Artanis üçlüsü yerine, herkesi kendine hayran bırakan Nova etrafında geçecek. Bu sayede yan karakter sayılabilecek kahramanlarında hikayesini öğrenebileceğiz.

Fuarın ne yazık ki en sönük kahramanı, efsane Diablo oldu. Fuar içerisinde yalnızca 2.4.0 güncelleme tanıtımı yapılan Diablo, yeni güncellemesi ile oldukça heyecan verici duruyor, ama ne yazık ki beklentilerin altında kalıyor. Yeni yama ile değişen ve gelişen Rift sistemi, yeni bölgeler, yenilenen setler, sezonlar ile geliştirmeler, buff arayüzüne dair değişiklikler ve konsollarda bulunan Action Combat sisteminin nihayet PC platformuna gelmesi, Diablo 3’ün 2.4.0 güncellemesinden en dikkat çeken detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

14261821711

BlizzCon 2015’te belkide en çok çığlığın ve gürültünün geldiği yer Heroes of the Storm oldu. Tek koridor ve tek bir hedeften oluşan, rastgele 3 kahramandan birini seçtiğimiz ve 5 dakika süren Arena modu, hepimizi heyecanlandırmayı başardı. Daha sonra ise yeni 3 adet kahraman duyuruldu. Bunlar Genn Greymane, Lunara ve Cho’gall oldu. Eskiden Blizzard’ın 1 Nisan şakası olarak yaptığı çift kafalı bir Ogre geleceği ve iki oyuncu tarafından aynı anda oynanacağı, Heroes of the Storm’da gerçek olmuş gibi. Yeni gelen Cho’Gall karakteri, normal olarak satın alınamayacakken, bazı şanslı oyunculara rastgele dağıtılacak. Karaktere sahip olan oyuncu ise bir arkadaşını çağırıp, bir karakteri iki kişi kontrol edebilecek. Oyun içerisinde oldukça ilginç bir mekanik ekleyecek olan bu durum, Heroes of the Storm hayranlarını bir hayli heyecanlandırmış gibi gözüküyor.

blizzcon-2013-1920x1080
Blizzard’ın fuarındaki en büyük sürprizlerden bir diğeri ise tabiki Overwatch oldu. Herkesin F2P olarak beklediği oyun, ters köşe yaparak B2P olarak çıkacağı açıklandı. Yani oyunu bir kere satın aldıktan sonra, dilediğiniz kadar oynayabileceksiniz. Oyunu standart olarak satın aldığınızda, 21 Kahramana ve bazı ekstra skinlere sahip olacaksınız. Bu arada 21 kahraman demişken, bunlardan 3’nün yeni duyurulduğunu da hatırlatalım. Yeni duyurlan kahramanlarımız, D. Va, Mei ve Genji olarak belirlenmiş.

BlizzCon_StarCraftII_eSports
Tabi ki Blizzard denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan World of Warcraft’ta, daha önce duyurulan Legion ek paketinin içerisinden daha fazla detay bizler ile buluştu. Yayımlanan sinematik ile birlikte oyunun hayranlarını feci şekilde gaza getiren Blizzard, yeni ek pakette “For the Horde!” veya “For the Alliance!” değilde, “For Azeroth!” teması ile geliyor. Yeni ek paket ile yeniden Burning Legion ile savaşmak zorunda kalmaktan, büyük mutluluk duyan oyuncular, son zamanlarda oyuncu sayısı ciddi şekilde azalan World of Warcraft’ın, yeniden o şanlı günlerine dönebileceği umudu ile yanıyor.

Cevap bırakın