Blizzard’tan Diablo Immortal sürprizi

0

Gözler Diablo 4’ün üzerindeyken Blizzard, sürpriz bir şekilde serinin ilk mobil oyununu, bazı temel ayrıntılar eşliğinde açıkladı. İşte detaylar…

Diablo serisiyle geniş kesimlere temas eden ünlü oyun şirketi Blizzard, popüler oyunlarını mobile taşımaya hazırlanıyor. Bu kapsamda atılan ilk adımda Diablo 3’ün mobil versiyonu olarak yorumlanabilen Diablo Immortal adlı yapımın mobil cihazlar için yayınlanacağı duyuruldu.

Şimdilik iOS ve Android platformlarına dair yayın tarihleri hakkında herhangi bir ipucu ise paylaşılmış değil. Ancak oyunun 2019 yılında gelebileceği düşünülüyor.

Oyuna dair bilgilere gelindiğinde Diablo Immortal’ın Çin’deki dağıtım çalışmalarını yürüten NetEase’in destekleri olduğu kaydedildi. Konusu ise Diablo II: Lord of Destruction ve Diablo III arasındaki olaylar şeklinde. Worldstone’un parçalanması ve sonrasındakiler konu ediliyor.

İddialı bir mobil oyun geliyor…

Wizard, Barbarian, Necromancer, Monk, Crusader ve Demon Hunter olmak üzere 6 farklı sınıfın tercih edilebileceği mobil yapım, kılıç sallama şeklinde mobil platforma özel, nispeten daha basit bir oynanış vaat edeceğe benziyor.

Son olarak farklı bölgeler, zindanlar ve grafik açıdan etkileyici bir oyunun söz konusu olacağı anlaşılıyor, bu doğrultuda ilk işaretler yayınlanan videoyla verildi.

Türünün aksiyon/RPG olduğunu da belirtelim.

Duyurusu gerçekleştirilen mobil oyun, ilginç bir yönüyle de dikkat çekti, özellikle sosyal medyada Diablo hayranları tarafından farklı tepkilerin yansımaları görüldü.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.
Takipte kalınız…

Cevap bırakın