Blizzard’ın oyuncu sayısında rekor artış

0

Blizzard oyunları son dönemin en önemli trendlerinden… Yayınlanan son raporlarla birlikte firmanın rekor kırdığı ve aylık aktif oyuncu sayısında zirve noktaya ulaştığı belirtiliyor. Geride bıraktığımız ayda Blizzard oyunlarını tam 46 milyon kişi oynadı. İşte detaylar…

Overwatch ve Hearthstone aslan payını alıyor

Geçen yıla göre yüzde 38 oranında artış yaşanırken, asıl etkiyi ise firmanın iki hit oyunu yaptı. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında yer alan takım temelli aksiyon oyunu Overwatch, Blizzard’ı rekora koştururken, PC ve mobil platformlarda yer alan Hearthstone’un etkisi de büyük oldu.

Overwatch, geçen yıl çıktığı Mayıs ayından bu yana kullanıcı tabanını genişletirken, şu anda aylık 30 milyon aktif oyuncuya sahip.

Aynı zamanda Hearthstone’un da aylık kullanıcıları geçtiğimiz döneme göre arttı. Nisan ayında yayınlanan yeni güncelleme bunda etkili olurken, tabii ki Blizzard’ın World of Warcraft, Heroes of the Storm, Diablo 3 ve StarCraft 2 gibi kozları da bulunuyor. Bu oyunların tamamı online olarak oynanırken, şirket, düzenli olarak yeni içerik sunarak oyuncu tabanını elinde tutmayı başarıyor.

World of WarCraft’ın oyuncu kitlesi de iyi durumda ve geçtiğimiz Ağustos ayında çıkan Legion ek paketi epey eski oyuncunun geri dönmesine yol açtı. Hatta Activision, Legion’In Warlords of Draenor’a göre daha iyi performans gösterdiğini dile getirdi.

Cevap bırakın