Blizzard 5 yıl sonra Diablo 2 yaması yayınladı

0

diablo2

29 Haziran 2000 tarihinde Mac ve PC için çıkışını gerçekleştiren RPG, aksiyon oyunu Diablo 2’nin dağıtımcısı Blizzard, oyun için yeni bir yamanın (patch) yayınlandığını açıkladı. Diablo 2 için daha önceki yama 2011’de yayınlanmıştı, yani aradan geçen 5 yılın ardından ilgi uyandıran bir adım atılmış oldu.

Blizzard Diablo 2’yi ihmal etmiyor

Geç oldu ama oldu. Oyun için ‘düşünceli’ ve takdiri hake den bir desteğin sunulduğu aşikar. Diablo 2 için 1.14a ismi ile gelen yamayla ilgili olarak bir duyuru da paylaşıldı…

Battle.net forumlarındaki duyuruda; uzun zaman oldu ama Diablo II için 1.14a’yı yayınlıyoruz. Bu güncelleme modern işletim sistemlerine uyum odaklı. Ayrıca yama OS X için yeni bir yükleyici ile geliyor denildi. Güncellemede ayrıca hile algılama sistemi ve geliştirilmiş hack önleme özellikleri de mevcut. Üzücü haber ise oyunla ilgili içeriğe dokunulmamış olunması. Yani 1.14a, oynanış ve beraberindeki diğer detaylar üzerinde herhangi bir etki sunmayacak.

Diablo 2 için yayınlanan son güncelleme, Blizzard’ın oyunla ilgili gelecekte daha fazla plan üzerinde durduğuna işaret olarak yorumlandı. Hatrı sayılır bir oyuncu kitlesini peşinden sürükleyen ünlü RPG oyununda yakın zaman içinde yeni sürprizlerle karşılaşılabilir gibi görünüyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Media Markt’taki her bütçeye uygun video oyunu seçenekleri için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın