BlackBerry, KeyOne ile MWC’ye iddialı bir giriş yaptı

0

bbkeyone

Barcelona’da devam etmekte olan Mobile World Congress‘te ilk büyük telefon tanıtımı gerçekleştirildi. BlackBerry KeyOne “BlackBerry” ismini lisanslayan TCL tarafından tanıtıldı. KeyOne geçtiğimiz CES fuarında “Mercury” kod adıyla gördüğümüz cihazın yeni versiyonu.

KeyOne ilk bakışta şık tasarımı ve fiziksel klavyesiyle dikkat çekiyor. Ön paneli Gorilla Glass 4 ile kaplı olan cihaz 3:2 en – boy oranı olan 4.5 inçlik LCD ekrana sahip. Ekranın çözünürlüğü 1620 x 1080 piksel ve en/boy oranına göre yeteri kadar keskin görüntü sunduğu belirtiliyor.

Gücünü Snapdragon 625 işlemcisinden alan KeyOne, 3GB RAM’e sahip. Cihazın arka kamerası f/2.0 diyafram aralığıda, 1.55 micron sensörlü (Sony) 12 megapiksel fotoğraf ve 4K 30 fps video çekimi yapabiliyor. Ön tarafta ise 1080p 30 FPS çekim yapabilen 8 megapiksellik diğer kamerası bulunuyor.

3505 mAh pil kapasitesine sahip akıllı telefonun bu konuda birçok Android cihazı geride bırakacağını söylemek mümkün. Cihaz Android 7.1 ile piyasaya sürülüyor. Ayrıca TCL’in önceki BlackBerry cihazlarında yaptığı gibi BlackBerry DTEK yazılımları ön yüklü olarak geliyor.

KeyOne’da bulunan klasik BlackBerry klavyesinin telefonun tel elle kullanımında büyük kolaylık sağlayacağı ifade ediliyor. Ekrana dokunmadan menüler arasında gezebilmek, ekranı aşağı – yukarı kolayca kaydırmak mümkün. Hatta klavyedeki tuşlara bazı uygulamaların kısa yolları atanabiliyor. Bu da BlackBerry KeyOne’ı oldukça kullanışlı kılıyor.

2017 yılında akıllı telefonda bir fiziksel klavye deneyimi sunan BlakcBerry KeyOne, Nisan ayında 549 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek.

Cevap bırakın